Vyrobené pre výrobcov nadstavieb

Ťahač, podvozok určený na dostavbu, cisterna, náves, hasičská striekačka, žeriav alebo neprekonateľný automobilový prepravník s hornou palubou pre vozidlá SUV. Nové Volvo FM je navrhnuté, skonštruované a pripravené na špeciálne úlohy. Na rozdiel od svojho predchodcu je nové Volvo FM prispôsobené tak, aby ešte viac uľahčovalo tvorbu riešení na mieru a montáž nadstavby. Zákazníkovi už nevznikajú zbytočné výdavky a konečná dodávka je rýchlejšia, takže môže začať skôr zarábať.

Hasičské vozidlo Volvo FM

„Neexistuje nič také ako typické Volvo FM,‟ tvrdí pracovník zodpovedný za plánovanie produktov, Johan Eknander. „To je jedna z našich predností. Vieme vytvoriť veľmi širokú ponuku a zohľadňovať pri výrobe množstvo špecifických požiadaviek. Len si predstave všetky možné varianty náprav, rozličné výšky podvozkov alebo odpruženia, rozmery kabín atď. Dostanete nespočetné množstvo možností konfigurácie. Nové Volvo FM nám umožňuje vyrobiť väčšinu z nich.” Túto ponuku sme teraz navyše rozšírili okrem iného aj o novú päťnápravovú konfiguráciu 10×4.

Zdvíhacie vozidlo Volvo FM

Továreň ako záruka kvality

Nákladné vozidlo sa stáva jedinečným od momentu objednania. Na základe objednávky môže továreň od základu optimalizovať celé vozidlo podľa daných parametrov. V prípade extrémnych úloh môže byť podvozok vyrobený na mieru. Johan Eknander zdôrazňuje, že ide o jedinečnú službu, ktorú poskytuje len Volvo. „Okrem zvýšenej kvality a nižšieho zavádzacieho času dostane zákazník kompletnú záruku – celý balík Volvo. To vám nikto iný neponúkne.‟

Veľký výber možností konfigurácie

Miláčik nadstavbárov

„Na vozidlách Volvo nadstavbári najviac oceňujú rovné nosníky rámu hneď za kabínou, pretože montáž nadstavby na zaoblených nosníkoch je nočná mora,‟ hovorí Johan Eknander.

ISO príves pre vozidlo Volvo FM

Niektoré veci diktuje zdravý rozum, hoci to v odvetví nebýva zvykom: „Snažíme sa neumiestňovať komponenty v časti, kde pracujú nadstavbári. Takisto pripevňujeme na podvozok vhodné montážne body s dostatočným miestom na ich použitie.‟ Dodáva, „Poskytovaním presných nákresov jedinečného nákladného vozidla v ranom štádiu tiež skracujeme zavádzací čas. To umožňuje nadstavbárovi začať s konštrukciou nadstavby ešte predtým, než vôbec uvidí nákladné vozidlo.‟

Vozidlo Volvo FM so zadným nakladačom odpadu

Ako je to s flexibilitou? „Môžeme umiestniť palivové nádrže na obe strany alebo premiestniť nástroje, palivové nádrže a nádrže AdBlue. Dĺžka zadného rámu sa dá upraviť o 50 milimetrov a ponúkame aj oveľa širší výber rázvorov kolies. To všetko sa dá do veľkej miery vyrobiť na mieru,‟ odpovedá Johan Eknander.

Prípravy pre žeriav

Nákladné vozidlá so žeriavom často potrebujú priestor hneď za kabínou. Vzhľadom na túto skutočnosť sme vykonali prípravy, aby mohli byť ťažšie komponenty presunuté viac dozadu. „Táto prestavba by inak nadstavbárovi trvala niekoľko dní, nehovoriac o výdavkoch, čo by ohrozilo záruku a súlad s právnymi predpismi,‟ dodáva Johan Eknander.

Vozidlo Volvo FM na prepravu chladeného tovaru

Všetko pod kontrolou

Dôležitou súčasťou zabudovania nadstavby je jej elektronické vybavenie. Nové Volvo FM obsahuje rozhranie určené práve pre nadstavbárov. Rozhranie zabezpečuje zapojenie pomocného vybavenia do elektriny a umožňuje vodičovi kontrolovať ho prostredníctvom prístrojovej dosky, diaľkového ovládania alebo oboch.

Johan Eknander

„Predstavte si, že máte chladič a teplota sa vyšplhá príliš vysoko. To by mohlo aktivovať varovanie pre vodiča na prístrojovej doske a ponúknuť možnosť znížiť teplotu.‟ Diaľkové ovládanie má až päť vstupných kanálov pre rôzne funkcie a čítania. „Ak máte žeriav, môžete počas dvíhania sledovať na displeji jeho presnú výšku,‟ vysvetľuje Johan Eknander.

Zmena myslenia

Podľa Johana Eknandera spočíva flexibilita v spôsobe myslenia. Ide o prístup k riešeniu problémov. „Zoberte si napríklad svetlú výšku za zadnými kolesami, ktorá vám umožňuje zacúvať bližšie k dokom a rôznym zariadeniam: Tá existuje odvtedy, ako si tu niekto zmyslel namontovať priečny stabilizátor obrátene. Ďalším príkladom je odpruženie, ktoré bolo optimalizované s cieľom rýchlo nakladať a vykladať aj tie najnižšie nadstavby.‟

Teraz asi začne tvrdiť, že neexistuje nič také ako typický Švéd. Ak však existuje, mohol by to byť práve Johan Eknander so svojím príjemným a inteligentným vystupovaním. 

Získajte všetky podrobnosti o rozhraní pre nadstavbu.

5
Flexibilita