Volvo FMX – hnacia línia

Hnacia línia pre každú potrebu

Na výber sú dva objemy motorov a osem variantov výkonu a krútiaceho momentu. Všetky spĺňajú normu Euro 6. Nové motory Volvo sú známe svojou odolnosťou a nízkou spotrebou paliva. Vyberte si ten váš.

Tri typy prevodoviek a široká ponuka overených a spoľahlivých zadných náprav Volvo. Máme vhodné riešenie pre akýkoľvek špecifický typ prepravy.


Motory Volvo FMX

Motory

  • D11K (330, 370, 410 alebo 450 k)
  • D13K (420, 460, 500 alebo 540 k)

Prevodovky

  • I-Shift (3 modelov)
  • Manuálne (7 modelov)
  • Powertronic (2 modely)

Zadné nápravy

  • Jednoduchý prevod (pre celkovú hmotnosť súpravy: 44 – 70 ton)
  • Redukčný prevod v kolese (pre celkovú hmotnosť súpravy: 65 – 120 ton)

Pozrite si všetky technické parametre hnacej línie

Volvo FMX Euro 6

Výkonné motory – pritom s hospodárnou prevádzkou.

Norma Euro 6 je obrovským krokom k čistejšej preprave. Zároveň je však výzvou na vytvorenie motora, ktorý spĺňa jej požiadavky bez obmedzenia výkonu a ovplyvnenia spotreby. Spoločnosti Volvo sa to podarilo vďaka tomu, že je špičkou v oblasti technológie vznetových motorov.

Získajte viac informácií o motoroch

Prevodovky vozidla Volvo FMX

Prevodovky na každú úlohu.

Spomedzi všetkých vynálezov spoločnosti Volvo sa len málo vecí tešilo takému uznaniu ako práve prevodovka I-Shift. Predovšetkým v oblasti stavebníctva je nevyhnutná široká ponuka rôznych prevodoviek. Pracovné úlohy a jazdné podmienky sa totiž môžu veľmi odlišovať. Od rýchlej prepravy piesku, až po prepravu ťažkých nákladov na staveniskách so strmým stúpaním. Spoločnosť Volvo preto ponúka 14-stupňovú manuálnu prevodovku s deliacim a rozsahovým prevodom pre schválenú celkovú hmotnosť do 100 ton. Ponuku uzatvára Powertronic – úplne automatická prevodovka s meničom krútiaceho momentu a olejovým chladičom.

Získajte viac informácií o prevodovke I-Shift

Prečítajte si rozhovor s Astrid Drewsenovou o rozširovaní ponuky prevodoviek I-Shift