Volvo FMX s prevodovkou I-Shift

Prevodovka I-Shift. Najinteligentnejšia voľba je teraz ešte výkonnejšia.

Bezstarostná jazda, výborná úspora paliva a jednoduchšie manévrovanie vďaka množstvu inteligentných funkcií prevodového softvéru. Jazda s automatizovanou prevodovkou I-Shift je skutočným pôžitkom. Teraz je konečne dostupná pre prácu v najnáročnejších podmienkach.


Prevodovka I-Shift aj pre pohon všetkých kolies

Upokojí vašu myseľ.
A dopraje oddych vašej ľavej nohe.

Jazda s prevodovkou I-Shift je skutočne príjemná. Bez spojkového pedálu sa môžete bezpečne posadiť a sústrediť sa na ostatné dva pedále. Prevodovka I-Shift využíva svoju zabudovanú inteligenciu na rýchlu a automatickú voľbu správneho prevodového stupňa pri každej príležitosti. Softvér zabezpečí optimálne radenie, ktoré neprekoná ani ten najlepší vodič. Ak sa však rozhodnete inak, Tlačidlá na radiacej páke vám umožnia zasiahnuť do činnosti automatického systému a preradiť manuálne.

Prevodovka I-Shift je teraz dostupná ako voliteľná výbava aj pre vozidlá s pohonom všetkých kolies.

Prečítajte si rozhovor s Astrid Drewsenovou o rozširovaní ponuky prevodoviek I-Shift

Dovoľte prevodovke I-Shift ušetriť palivo

Dovoľte prevodovke I-Shift ušetriť palivo.
Peniaze sa prikotúľajú samé.

Prevodovka I-Shift je navrhnutá tak, aby ušetrila palivo. Vnútorné straty sú nižšie než pri manuálnych prevodovkách. Skutočný rozdiel spočíva v elektronike.

Počas jazdy v úspornom režime je každá zmena prevodového stupňa presne načasovaná, aby umožnila motoru pracovať s najúčinnejším rozsahom otáčok. A potom tu máme funkciu I-Roll. Ide o jedinečný prvok využívaný počas jazdy dolu kopcom, ktorý automaticky odpojí hnaciu líniu, aby využil hybnosť nákladného vozidla namiesto paliva. Výsledok? Až o 2 % nižšie spotreba paliva.

Prevodovka I-Shift pre náročné úlohy

Posilnená prevodovka I-Shift.
Pre náročné úlohy.

Ak jazdíte v extrémne náročných podmienkach, oceníte posilnenú prevodovku I-Shift. Bola navrhnutá výlučne pre prácu v prostredí, kde pravidelne zdolávate svahy so sklonom viac ako 10 %, alebo pre prácu v extrémne náročnom teréne. Jednoducho povedané, teraz máte ešte menej dôvodov uspokojiť sa s manuálnou prevodovkou alebo prevodovkou Powertronic.

Dlhodobá prevádzkyschopnosť

Dlhodobá prevádzkyschopnosť.

Je jasné, že peniaze zarábate, keď jazdíte. Urobili sme teda zmeny, ktoré predĺžia vašu prevádzkyschopnosť. Predĺžili sme interval výmeny oleja u manuálnych prevodoviek aj I-Shift na 450 000 km. U prevodoviek I-Shift sme ešte zvýšili životnosť spojky a zlepšili asistovanú diagnostiku.

Ako funguje prevodovka I-Shift

Ako to funguje.

Môže to vyzerať zvláštne. Pod povrchom prevodovky I-Shift predstavujúcej míľnik moderných prevodoviek sa skrýva overená nesynchronizovaná manuálna prevodovka (vďaka tomu je kompaktná a má nízke vnútorné straty). Ale v prevodovke I-Shift sa, samozrejme, skrýva oveľa viac. Tajomstvo spočíva v inteligentnej jednotke elektronického ovládania. Tá je zodpovedná za ovládanie pneumatického systému, ktorý riadi spojku a radenie prevodov. Vďaka neustálemu prijímaniu informácií o rýchlosti vozidla, jeho zrýchlení, hmotnosti, stúpaní cesty, potreby krútiaceho momentu a ďalších podmienkach môže vykonať každé preradenie s najvyššou presnosťou. Tiež podrobne komunikuje s motorom, ktorý zas prispôsobuje otáčky a výkon motorovej brzdy na dosiahnutie rýchleho a plynulého radenia.

Ponuka prevodoviek I-Shift

Typ Najvyšší prevod Krútiaci moment motora Schválená celková hmotnosť súpravy
AT2412E Priamy 2 400 Nm 44 t
AT2612E Priamy 2 600 Nm 60 t
ATO2612E Rýchlobeh 2 600 Nm 60 t

Aká by mala byť prevodovka I-Shift?

Softvér umožňuje prispôsobiť prevodovku I-Shift vašim podmienkam jazdy.


Softvér prevodovky I-Shift – Distribúcia a Stavebníctvo Softvér prevodovky I-Shift – Diaľková preprava a hospodárnosť paliva

Distribúcia a stavebníctvo (TP-DICON)

Diaľková preprava a hospodárnosť paliva (TP-FUEC)

Prispôsobuje funkciu prevodovky distribúcii a stavebným prácam. Obsahuje funkcie, ktoré pomáhajú vodičovi pri rozjazde a manévrovaní v obmedzenom priestore. Obsahuje inteligentné funkcie, ktoré znižujú spotrebu paliva. Tento programový balík je preto vhodný najmä pre diaľkovú prepravu.

Softvér prevodovky I-Shift – Diaľková preprava a hospodárnosť paliva so systémom I-See

Softvér prevodovky I-Shift – Preprava ťažkých nákladov

Diaľková preprava a hospodárnosť paliva s I-See (TP-FUEC3)

Preprava ťažkých nákladov (TP-HD)

Balík Diaľková preprava a úspora paliva s I-See vrátane I-Cruise pre ešte väčšiu úsporu paliva. Optimalizuje činnosť prevodovky I-Shift pre veľkú celkovú hmotnosť súpravy.
     
 

Preprava ťažkých nákladov so systémom I-See

   

Preprava ťažkých nákladov so systémom I-See

   
Balík Preprava ťažkých nákladov so systémom I-See vrátane I-Cruise pre ešte väčšiu úsporu paliva.     

Programové balíky I-Shift

Funkcie TP-BAS TP-DICON TP-FUEC TP-FUEC3 TP-HD TP-HD3* 
Základná stratégia radenia ● 
Výkonové radenie ● 
Základné nastavenie radenia prevodových stupňov ● 
Monitorovanie teploty prevod. oleja ● 
Rozšírená stratégia radenia ● 
Ovládanie rozjazdu ● 
I-Roll ● 
Smart Cruise Control ● 
I-See, vrátane I-Cruise ● 
Heavy Duty GCW Control (Preprava ťažkých nákladov)
 
 
Voliteľná výbava  
Rozšírené funkcie PTO ● 
Rozšírené nastavenie radenia prevodov vrátane funkcie podradenia (kickdown) ● 
Zlepšená výkonnosť – zlé cesty ● 
* Dostupná len pre motor AT2612E