Predná časť vozidla Volvo FMX

Ako môže nárazník ovplyvniť vašu prevádzkyschopnosť?

Na úzkych tmavých úsekoch v bani alebo štrkovej jame je ľahké do niečoho naraziť a poškodiť vozidlo. Svetlomety musia byť preto chránené. Nič nesmie poškodiť olejovú vaňu. Nárazníky musia vydržať drsné zaobchádzanie. Ak sa niečo stane, nemalo by to viesť k potrebe odviezť vozidlo do servisu. Choďte ďalej, akoby sa nič nestalo. Prevádzkyschopnosť je nevyhnutná.

  Prečítajte si článok o vylepšenej robustnosti

Hlavný exteriérový dizajnér spoločnosti Volvo vysvetľuje, prečo vozidlo vyzerá tak, ako vyzerá


The sturdy bumper

Odolný nárazník.

Je vyrobený z ocele, skladá sa z troch častí a je pripevnený pomocou viditeľných, ľahko odnímateľných konzol. Zjednodušuje to výmenu poškodenej časti. Ak teda narazíte do kopy štrku, nič sa nedeje. Možno si poškodenie nárazníka ani nevšimnete. Na oceľovom nárazníku je totiž hrubý polypropylénový kryt, ktorý sa po poškodení vráti do pôvodného tvaru.

Ochrana proti podbehnutiu spredu vozidla Volvo FMX

Ochrana proti podbehnutiu spredu.

Celá spodná predná časť má krabicovú konštrukciu. Všetky súčasti spolu interagujú, čím vytvárajú veľmi pevnú konštrukciu, ktorá je však zároveň pružná pri zrážke s autom. V spoločnosti Volvo sme toto vozidlo vystavili takému zlému zaobchádzaniu, akého sa mu u vás nikdy nedostane. Sme preto presvedčení, že je najodolnejšie vo svojej kategórii.

Ochranná platňa motora vozidla Volvo FMX

Spodný kryt motora.

Táto ochranná platňa pod motorom je hodná svojho názvu. Má hrúbku 3 mm a nechráni len olejovú vaňu ale aj hadice a chladič. Všetko, čo sa môže poškodiť pri offroadovom jazdení, je chránené. Dokonca aj pri cúvaní.

Ďalšou výhodou spodného krytu motora je, že pri jazde v prašnom prostredí znižuje vírenie prachu pod vozidlom.