Ploché brucho. Aspoň nákladiak ho má.

Vzduchové odpruženie ponúka v porovnaní s listovým odpružením množstvo výhod. Je zárukou plynulejšej jazdy bez ohľadu na cestné podmienky, takže znižuje dodatočné opotrebovanie nákladného vozidla, poškodenie nákladu a, čo je najpodstatnejšie, únavu vodiča. Ponúkame vzduchové odpruženie zadnej nápravy špeciálne vyvinuté pre stavebné nákladné vozidlá, ktoré poskytuje veľkú svetlú výšku (aspoň 300 mm) a je dosť odolné na prácu v náročnom teréne.

Teraz je dostupné aj pre nákladné vozidlá s hnanou prednou nápravou (4×4, 6×6, 8×6 a 10×6) a vhodné do najnáročnejších podmienok.

Pozrite si načo slúži účelovo navrhnuté vzduchové odpruženie


Vzduchové odpruženie GRAS-G2 s vysokou svetlou výškou


Optimalizovaný tlak na zadnej náprave

Lepšia trakcia a vyššia priemerná rýchlosť

Vďaka vzduchovému odpruženiu je optimalizovaný tlak na všetkých zadných nápravách, čo znamená lepšiu trakciu. Vodič môže zmenou rozloženia záťaže na jednotlivé nápravy v prípade potreby zlepšiť trakciu. Vzduchové odpruženie prenáša do vozidla menej vibrácií a zlepšuje pohodlie pri jazde, hlavne ak je vozidlo prázdne. Prispieva aj k vyššej priemernej rýchlosti.

Pre hnanú prednú nápravu

Pre najťažšie jazdné podmienky

Ak ste mali absolvovať jazdu v skutočne náročnom teréne, ešte donedávna ste museli zvoliť listové odpruženie. Situácia sa však zmenila. Naše vzduchové odpruženie je teraz dostupné pre všetky konfigurácie náprav s pohonom na všetky kolesá (4×4 a 6×6), ako aj iné nákladné vozidlá s hnanou prednou nápravou (8×6 a 10×6).

Stabilizátory v strede sústavy náprav

Stabilizátory v strede sústavy náprav.

Výsledkom umiestnenia stabilizačnej tyče je menej ťahového namáhania podvozku a zlepšená stabilita pri jazde a vyklápaní. Prispieva aj k veľkej svetlej výške.

Vzduchové vaky umiestnené nad nápravou.

Vzduchové vaky umiestnené nad nápravou.

Vzduchové vaky sú takto lepšie chránené a ich poloha prispieva k priaznivej svetlej výške. Podobne ako ostatné súčasti.

Vzduchové odpruženie schované za obvod zadnej pneumatiky.

Vzduchové odpruženie

Vzduchové odpruženie zabezpečuje vysoké pohodlie pri jazde a umožňuje meniť svetlú výšku vozidla. Žiadna zo súčastí odpruženia nevyčnieva za obvod zadnej pneumatiky (315/80R22.5). Zjednodušuje to prispôsobiť podvozok napríklad na kladenie asfaltu alebo pre vyklápacie vozidlá.


Dostupné konfigurácie

Typ Nápravy Zaťaženie nápravy/podvozka Redukčný prevod Vlečené/tlačené nápravy
Jednoduchá
RAD-G2 4×2, 4×4 13 t Jednoduchý/redukčný prevod v kolese
Tandemová
RADD-G2 6×4, 6×6, 8×4, 8×6 21/23/26 t Jednoduchý/redukčný prevod v kolese
Tridem
RADDT-G2 8×4, 10×4, 10×6 27/33/36 t Jednoduchý/redukčný prevod v kolese Vlečená náprava (riadená)