Technické údaje kabín nového vozidla
Volvo FMX

Na tejto stránke nájdete:
  • Rozmery kabíny
  • Prvky kabíny

Prevziať komplexné technické údaje kabíny (PDF)

Rozmery kabíny

Denná kabína
Denná kabína (FMX-DAY) s pohodlným a ergonomickým prostredím pre vodiča. Vnútorná výška je 157 cm, 114 cm v časti nad krytom motora.

 

Spacia kabína
Spacia kabína (FMX-SLP) poskytujúca pohodlný nocľah pre jednu alebo dve osoby. Vnútorná výška je 157 cm, 114 cm v časti nad krytom motora.

 

Kabína Globetrotter
Kabína Globetrotter (FMX-HSLP) poskytuje pohodlný nocľah až pre dve osoby. Ponúka ďalší úložný priestor v hornej časti. Vnútorná výška je 196 cm, 153 cm v časti nad krytom motora.

 Denná kabína vozidla Volvo FMX, bočný pohľad    Spacia kabína vozidla Volvo FMX, bočný pohľad    Kabína Globetrotter vozidla Volvo FMX , bočný pohľad
Bočný pohľad Bočný pohľad Bočný pohľad
 
 Denná kabína vozidla Volvo FMX, pohľad zhora    Spacia kabína vozidla Volvo FMX, pohľad zhora    Kabína Globetrotter vozidla Volvo FMX, pohľad zhora
Pohľad zhora Pohľad zhora Pohľad zhora
 
 Denná kabína vozidla Volvo FMX, bočný pohľad zvnútra    Spacia kabína vozidla Volvo FMX, bočný pohľad zvnútra    Kabína Globetrotter vozidla Volvo FMX, bočný pohľad zvnútra
Pohľad na rozmery Pohľad na rozmery Pohľad na rozmery

Kabína pre osádku

Kabína pre posádku, do ktorej sa vojde niekoľko ďalších pasažierov (až 7 osôb). Vnútorná výška 1 590 mm.
       
 Volvo FMX crew cab side view
 
       
 Volvo FMX crew cab top view        

Prvky kabíny

Štvorbodové odpruženie kabíny
Odpruženie celej kabíny vinutými pružinami s tlmičmi alebo vzduchové odpruženie celej kabíny s automatickým ovládaním úrovne.

Prívody vzduchu
Prívod vzduchu umiestnený na ľavej strane je k dispozícii vo vysokom a nízkom variante.

Farebné odtiene
V ponuke je približne 850 farieb.

Čalúnenie sedadla
Robustné Textil, textil/vinyl alebo koža
Dynamické Textil, textil/vinyl alebo koža
Progresívne Mäkký textil alebo koža
Všetky pohodlné sedadlá sú dostupné vo ventilovaných verziách.

Čalúnenie steny
Robustné Vinyl
Dynamické Textil
Progresívne Textil

Sedadlo vodiča
Dve rôzne úrovne pohodlia: Štandard a Komfort. Obidve úrovne sa dajú objednať s voliteľným čalúnením. Celkový rozsah nastavenia sedadla vpred a vzad je 200 mm a 100 mm vertikálne. Sedadlo vodiča je štandardne vybavené opierkou hlavy, nastaviteľným sklopným operadlom, nastavením výšky a vzdialenosti od volantu, nastaviteľnou bedrovou opierkou a nastavením uhla sedadla.

Sedadlo spolujazdca
Dve rôzne úrovne pohodlia: Štandard a Komfort. Obidve úrovne sa dajú objednať s voliteľným čalúnením. Sedadlá spolujazdcov sú štandardne vybavené opierkami hlavy.

Lôžka
Dolné lôžko s rozmermi 70×200 cm.

16-centimetrový matrac s taštičkovými pružinami ponúka vynikajúce pohodlie. Tri stupne tvrdosti: mäkký, polotvrdý a tvrdý. Dve možnosti ochrannej vrstvy matraca, ktorá poskytuje lepšie pohodlie pri spánku a uľahčuje upratovanie.

Rozmery horného lôžka Komfort: 70×190 cm alebo 60×190 cm (možnosť pre kabínu Globetrotter).

 

Úložný priestor v interiéri
Priestor nad čelným sklom pozostáva z dvoch uzatvárateľných úložných priehradiek a zo štyroch ISO zásuviek. Jedna z nich je vyhradená pre tachograf. Pod posteľou v spacej kabíne a kabíne Globetrotter sa nachádzajú dva veľké úložné priestory prístupné zvonku. V spacej časti sú dva úložné priestory na časopisy a drobné predmety. Na palubnej doske sú štyri otvorené úložné priestory: malá úložná priehradka, úložný priestor so zásuvkou DIN, veľká priehradka a držiak na fľaše.

Úložný priestor na vonkajšej časti
Úložné priestory, ku ktorým je prístup zvonka, sa nachádzajú za sedadlami spolujazdca a vodiča.

Strešné okno
Kabína je vybavená strešným oknom, ktoré sa dá otvoriť na 50 mm. Na jeho vnútornej strane je perforované tienidlo, ktoré pri otvorenom okne slúži zároveň ako sieťka proti hmyzu. Strešné okno sa ovláda manuálne.

Volant
Volant v dvoch rôznych veľkostiach – s priemerom 450 mm alebo 500 mm v závislosti od technickej špecifikácie nákladného vozidla. Výška volantu sa môže nastaviť až na 90 cm a uhol volantu možno meniť v rozsahu 28 stupňov. Volant je dostupný vo verzii s airbagom alebo bez neho. Kontrolné prvky na volante umožňujú bezpečné a komfortné ovládanie tempomatu, klaksónu, telefónu a funkcií na informačnom displeji vodiča a sekundárnom informačnom displeji.

Vykurovací systém
Výber z dvoch rôznych systémov klimatizácie, ktoré pokrývajú všetky potreby:

  • Klimatizácia s manuálnou reguláciou (MCC).
  • Klimatizácia s automatickou reguláciou teploty (ECC/ECC2).

Vykurovací systém môže byť doplnený aj nezávislým teplovzdušným a teplovodným kúrením.