Prevodovka I-Shift vozidla Volvo FMX
Hlasujte za pohon všetkých kolies s prevodovkou I-Shift

Až doteraz ste si pri objednaní Volva FMX s hnanou prednou nápravou museli vybrať medzi manuálnou a automatickou prevodovkou Powertronic. Po najnovších modifikáciách je teraz prevodovka I-Shift dostupná ako voliteľná výbava u všetkých vozidiel s hnanou prednou nápravou.

Modifikovaná prevodovka I-Shift umožňuje zákazníkom objednať si vozidlo s pohonmi 4×4, 6×6 alebo 8×6 s automatickou prevodovkou I-Shift. S ňou si môžu kedykoľvek vybrať medzi automatickým a manuálnym radením. Aby sa inteligentná prevodovka stala kompatibilnou s hnanou prednou nápravou boli potrebné len malé úpravy. Produktová manažérka Astrid Drewsenová je zodpovedná za rozšírenie ponuky, kde patria aj motory D11 a D13.

Kdekoľvek, kde je riziko uviaznutia

Prečo je to potrebné

„Znamená to, že Volvo FMX sa môže popasovať s drsným a kopcovitým terénom a zároveň využiť komfort a nízku spotrebu našej najpopulárnejšej prevodovky. Je to dôležité hlavne v drsných podmienkach a tam kde sa veľa manévruje. Umožňuje to vodičovi trochu si oddýchnuť a ponechať časť práce na I-Shift. Zároveň zabezpečuje, aby ste mali čo najnižšiu možnú spotrebu,“ vysvetľuje Astrid Drewsenová.

Prevodovka I-shift

Rýchlo a hladko

Prevodovka I-Shift radí prevodové stupne rýchlo a hladko, čím si už získala veľkú obľubu medzi vodičmi. Navyše je dostatočne inteligentná, aby rozpoznala, kedy treba preskočiť stupeň. Jednoduché riadenie však nie je jediným benefitom. Jej plynulosť menej namáha hnaciu líniu a pneumatiky, čím minimalizuje náklady na údržbu.

To najlepšie z oboch svetov

„Vždy tu zostáva aj možnosť použitia manuálneho režimu – napríklad, ak potrebujete podržať zaradený ten istý stupeň pri prejazde po klzkom mieste. Pre najextrémnejšie podmienky sú samozrejme stále k dispozícii prevodovky Powertronic a manuál. Pre bežnú prácu na stavbe je však toto ideálna prevodovka. Je to najlepšie z oboch svetov pre vodiča a pre prevádzkovateľa,“ hovorí Astrid Drewsenová.

Optimálny program

Skutočnosť, že prevodovka I-Shift môže byť prispôsobená typu jazdy, na ktorú sa vozidlo používa, ju robí ideálnou pre stavebné práce na ceste aj mimo nej. Okrem iného poskytuje stavebný program prevodovky I-Shift režim P+ na zlé cesty. Ten zabezpečuje, že stupne sa radia pri vyšších otáčkach motora. Voľby pre stavbu sa dajú skombinovať s voľbami šetrenia paliva. Systém I-See sa môže používať kedykoľvek keď nákladné vozidlo jazdí po ceste.

Astrid Drewsenová

Kde a kedy?

„Volvo FMX s náhonom 8×6 a prevodovkou I-Shift je ideálne na stavbu a údržbu ciest – alebo akúkoľvek inú úlohu, pri ktorej je ťažké dostať sa na stavenisko.“

Astrid Drewsenová sumarizuje vlastnosti nového spojenia prevodovky I-Shift s hnanými prednými nápravami: „Bude ocenené všade tam, kde je riziko uviaznutia vozidla a tam, kde neustále stláčate spojku a držíte radiacu páku.“

Preskúmajte prevodovku I-Shift a možnosti softvéru

9
Prevodovka I-Shift