Volvo FM – hnací ústrojí šetrné k životnímu prostředí 1

Hnací ústrojí šetrné k životnímu prostředí

Cesta k optimální spotřebě paliva
Snižování spotřeby paliva je nezbytnou součástí hospodaření každé firmy. Ještě důležitější je ale v souvislosti s otázkami životního prostředí. Společnost Volvo věří ve výhody čistších technologií. Tento cíl bereme velmi vážně.

Kromě designu vozidel a motoru je spotřeba pohonných hmot vozů převážejících zboží závislá na řadě faktorů, například na nákladu, na řidiči, na vybavení i na povětrnostních podmínkách.

Společnost Volvo má v oblasti motorové technologie dlouholeté zkušenosti se snižováním emisí a s plněním všech důležitých legislativních norem v Evropě, USA i Japonsku.
Technologie SCR
Ve společnosti Volvo Trucks jsme přesvědčeni, že technologie selektivní katalytické redukce (SCR) je nejlepší alternativou vedoucí ke splnění emisní legislativy Euro 5. SCR je prověřená a spolehlivá technologie, která neomezuje výkon motorů a nemá vliv na chladicí a olejový systém.

Díky této technologii jsou mnohé motory Volvo k dispozici také ve verzích s certifikátem EEV (Enhanced Environmentally Friendly Vehicle) pro vozy obzvláště šetrné k životnímu prostředí s ještě nižšími emisemi pevných částic a sazí, než jaké vyžaduje norma Euro 5.
Technologie SCR je mezi technologiemi splňujícími požadavky normy Euro 5 rovněž nejúspornějším řešením z hlediska spotřeby paliva.