Volvo Dynamic Steering.
Dokonalá kontrola bez námahy.

Vynikající stabilita při vysokých rychlostech. Dokonalá kontrola při nízkých rychlostech. Výrazně nižší svalová námaha. Průlomový systém dynamického řízení Volvo je nyní dostupný jak pro jednoduchou, tak pro dvojitou nápravu. Zcela změní způsob, jakým nyní jezdíte.

Volvo FH vás bude poslouchat na slovo, aniž by vás to stálo jakékoliv úsilí. Zde jsou všechna fakta.

 

Vyzkoušejte si to sami!
Najděte nejbližšího prodejce vozidel Volvo a rezervujte si testovací jízdu s modelem Volvo FH.

Využijte službu Dealer Locator.


Stabilita ve vysokých rychlostech

Ve vysoké rychlosti:
nenechte se ničím vychýlit z kurzu.

Přímá jízda není tak snadná, jak by se mohlo zdát. Je nutné často kompenzovat rázy z vyjetých kolejí, výtluků a značení na silnici. Nebo upravit směr po brzdění na silnici s různým povrchem. Někdy vás může vychýlit z ideální stopy i boční vítr.

Systém Volvo Dynamic Steering tuto situaci zásadně mění. Jednoduše můžete uvolnit sevření volantu, soustředit se na dopravu a být si jistí, že vozidlo nezmění směr, dokud nebudete chtít.

Kontrola v nízkých rychlostech

V nízké rychlosti: řiďte jedním prstem a nenamáhejte si záda.

Přesně v těchto situacích ovlivní systém Volvo Dynamic Steering vaši práci nejvíce. A také vaši budoucnost. Nemusíte už totiž namáhat svoje svaly při manévrování s vozidlem při nízkých rychlostech. Systém Volvo Dynamic Steering doslova obstará řízení za vás. Vozidlo můžete doslova řídit jedním prstem. Nad vozidlem máte tedy úplnou kontrolu a navíc si nemusíte v podstatě vůbec namáhat krk a ramena.

Vývoj řízení konečky prstů – rozhovor se specialisty na systém Volvo Dynamic Steering

Kontrola při couvání

Při couvání:
dokonalá kontrola bez námahy.

Couvání s plně naloženým vozidlem patří mezi nejnáročnější a nejnamáhavější aspekty práce. Hlavně tehdy, kdy se musíte naprosto soustředit na okolí. Se systémem Volvo Dynamic Steering je vše jinak. Nyní můžete couvat naprosto přesně a téměř bez námahy. A jakmile pustíte volant, automaticky se vrátí do neutrální polohy, což dále přispívá ke snížení námahy.

Pokud navíc potřebujete couvat na delších vzdálenostech, máme pro vás novinku. Směrová stabilita je tak skvělá, že můžete couvat s vozem a přívěsem více než sto metrů, aniž byste se odchýlili z kurzu.