Ať už potřebujete prostor pro cokoliv, tady je ho spousta.

Větší nádrže

Větší nádrže...

Čím víc paliva dokážete uvézt, tím méně často musíte znovu tankovat. V novém modelu Volvo FM jsme vše přesunuli tak, aby bylo pro palivo více místa. K dispozici je mnoho různých velikostí nádrží, které lze přidávat v různých kombinacích, čímž se zvýší maximální množství převáženého paliva.

Nástavba modelu Volvo FM

...nebo složité nástavby.

Některé způsoby použití mají velmi specifické nároky na konstrukci podvozku. U nového modelu Volvo FM lze části vybavení podvozku odsunout a uvolnit místo pro nástavbu, což přináší značnou flexibilitu.

Přečtěte si příběh o flexibilitě a nákladech.

Funkční konstrukce podvozku

A. Skříň akumulátoru.

Přesunuli jsme skříň akumulátoru o 300 mm, abychom uvolnili místo pro 100 až 120 litrů paliva navíc. To ale není všechno. Skříň lze také namontovat dozadu a úplně odsunout z cesty (u tahačů se vzduchovým odpružením). To odpovídá dalším 300 litrů palivového prostoru a usnadňuje výrobu nástaveb.

B. Nádrž na kapalinu AdBlue.

U tahačů lze za kabinu namontovat novou 50litrovou nádrž na kapalinu AdBlue (na horní díl rámu), čímž se uvolní prostor na straně podvozku.

C. Palivové nádrže.

Pokud jste jako většina ostatních lidí, budete chtít doplňovat palivo co nejlevněji a co nejméně často. Proto lze model Volvo FM vybavit velkým množstvím palivových nádrží různých tvarů, umístění, výšek, objemů a materiálů. Velikosti se pohybují v rozsahu od 150 do 900 litrů a lze je různě kombinovat, abyste dosáhli maximální kapacity.

D. Modulátor tlaku vzduchu (APM).

Na tahačích byla řídicí jednotka vzduchového kompresoru přesunuta do oblasti mezi rámy podvozku, čímž bylo ušetřeno místo pro jiné vybavení montované na podvozky nebo palivové nádrže.

E. Vzduchové jímky.

Podle specifikace vašeho vozidla lze vzduchové jímky namontovat do mnoha různých poloh. To dále zvyšuje flexibilitu.

F. Prázdná strana podvozku.

Pokud to vaše nástavba vyžaduje, je často možné umístit veškeré vybavení modelu Volvo FM na jednu stranu, aby mohl výrobce nástavby mít celou druhou stranu pro sebe.

Podvozek tahače Volvo FM 4x2, pohled shora
Podvozek pro dostavby Volvo FM 6x2, pohled shora