Ettevõtjad võivad tänu spoilerite paketile säästa kuni 8 protsenti kütust

Isegi ilma spoileriteta tunnustatakse Volvo veokite aerodünaamikat kui tööstusharu juhtivat. Fakt on, et enamikule Volvo veokitele paigaldatakse spoilerite lisavarustus, et veelgi vähendada veoki õhutakistust ja ettevõtja kütusekulu. Spoileri täiskomplekti korral võib saavutada kuni 10 protsenti kütuse kokkuhoidu.

every drop counts

MIKS ON VAJA ARVESTADA ÕHUKEERISTEGA?
Isegi täiesti tuulevaiksetes tingimustes tekitab veok maanteel 80 km/h sõites oma vastutuule. Kabiin on konstrueeritud voolujoonelisena, kuid olenevalt selle külge kinnitatud haagise tüübist ja suurusest, võib tekkida päris palju õhukeeriseid, kui õhk möödub kabiinist ja saab kokku haagisega. Optimeerides nendes kohtades õhuvoolu, aitavad spoilerid vältida keeriseid, võimaldades veokil tuule läbida minimaalse takistusega.

Spoileripakett koosneb kolmest erinevat tüüpi spoilerist: katusespoiler, külgspoilerid ja raami külgkatted. Katsed on näidanud, et ainuüksi katuse- ja külgspoilerid võimaldavad kütust kokku hoida kuni 10 protsenti. Koos raami külgkatetega näitavad samad katsed peaaegu 11-protsendilist kütusesäästu võimalust.

KUI VOOLUJOONELINE ON TEIE VEOKIPARK?
Enamik veoettevõtteid, kes kasutavad Volvo veokeid, on juba avastanud vähemalt mõned spoilerite eelised. Ja nüüd on spoilerite täiskomplekt veelgi suuremas valikus saadaval Volvo veokite erinevate teljevahede jaoks. Katusespoilerid on kas fikseeritud või reguleeritavad, sõltudes sõiduki kõrgusest, raami kõrgusest ja rehvimõõdust.

Peale selle näitavad katsed, et kui katusespoiler on kinnitatud 5 cm liiga madalale või 10 cm liiga kõrgele, väheneb võimalik sääst tervelt 1 protsendi võrra. See on mõjuv põhjus lasta need juba kohe tehases paigaldada.
Every Drop Counts 
every drop counts

SPOLERIKOMPLEKT – SEE ON KOMPLEKSNE PAKETT
Katuse ja külgede spoilerid on igaüks kohandatud konkreetse kabiini jaoks ja saadaval kogu tootevaliku jaoks.

Raami külgkatted on konstrueeritud aerodünaamilisena, et veelgi vähendada õhutakistust. Neid pakume järgmiste teljevahede jaoks:

  • 4X2 VEDUK, RAD-A4, WB3700 & WB3800
  • 6X2 VEDUK, RADT-A8, WB3400 & WB3700
  • 6X4 VEDUK, RADD-A8, WB3400