Volvo FH veoki turvasüsteemid

Autojuhi abisüsteemid. Veel üks silm teed jälgimas

Volvo FH saab varustada mitmete moodsate turvasüsteemidega, mis tõhusalt vähendavad avariiohtu:

  • Autorongi “sirgestuspidur” (uus)
  • Adaptiivne kiirushoidik ja kokkupõrkehoiatus avariipidurdusega
  • Sõidurajal püsimise süsteem
  • Juhi valvsusabi
  • Sõiduraja vahetuse abisüsteem
  • Avariipidurduse signaali süsteem (uus)
  • Elektrooniline stabiilsussüsteem

Autorongi „sirgestuspidur“

Teatud olukordades, näiteks libedal teel pööramisel või allamäge sõitmisel, on haagisel kalduvus sattuda külglibisemisemisse ja veoki suhtes ohtlikult risti pöörduda. Autorongi sirgestuspidur on Volvo uus rakendus, mis on välja töötatud sellise olukorra vältimiseks. Haagise pulseeriva pidurdamisega tõmmatakse autorong sirgeks ja oht väheneb. Süsteem rakendub ohuolukordades automaatselt kiirusel kuni 50 km/h.  Sirgestuspidur on nüüd saadaval nii madelveokitele kui ka vedukitele. 

Adaptiivne kiirushoidik ja kokkupõrkehoiatus avariipidurdusega

Püsige rahulikult liiklusvoos. Radaranduriga varustatud adaptiivne kiirushoidik (ACC) hoiab ees liikuva sõidukiga ohutut pikivahet, juhtides nii gaasipedaali kui kõigi olemasolevate pidurite tööd. Kokkupõrkeohu tekkimisel kuvatakse hoiatustuled esiklaasile.

Kokkupõrkehoiatus avariipidurdusega rakendub juba hetk enne seda. Läheneva kokkupõrkeohu korral abistab automaatselt see teid hädapidurdamisega, mis vähendab raskete liiklusõnnetuste tõenäosust märkimisväärselt.

Sõidurajal püsimise süsteem (LKS)

Sõidurajalt kõrvalekaldumine on paljude raskete liiklusõnnetuste levinud põhjuseks. Meie arvates liigagi levinud. Sõidurajal püsimise süsteem (LKS) jälgib kaamera abil teemärgistust ja hoiatab teid niipea, kui olete seda tahtmatult ületanud.

Juhi valvsusabi

Juhi valvsusabi on intelligentne süsteem, mis jälgib teie sõidustiili. Kui see erineb tavalisest ja viitab väsimusele, hoiatatakse teid helisignaali ja ekraanile ilmuva sõnumiga, mis soovitab puhata. 

Sõiduraja vahetuse abisüsteem

Kõrvalistuja poolse külje pimealas veoki vahetus läheduses (kõrvalrajal) võivad teised liiklejad jääda autojuhile märkamatuks. Sõiduraja vahetuse abisüsteemi radar kontrollib seda ala suunatule sisselülitamise korral. Kui ala veoki kõrval pole tühi, annab süsteem juhile hoiatussignaali ja peeglil olev märgutuli hakkab vilkuma. 

Elektrooniline stabiilsusprogramm

Volvo Elektrooniline Stabiilsusprogramm (ESP) vähendab tuntavalt külglibisemise ja ümbermineku ohtu. Ohuolukordades reageerib programm kohe, vähendades mootori võimsust ja pidurdades nii veokit kui haagist. Igat ratast pidurdatakse individuaalselt vastavalt vajadusele. ESP on saadaval enamikele veokivariantidele, nii sadulveokitele kui rungadele. 

Avariipidurduse signaali süsteem

Eriti jõulise piduripedaalile vajutamise korral hakkavad pidurituled kiiresti vilkuma, hoiatades täiendavalt teie taga liikuvate sõidukite juhte. Lihtne moodus vältida tagant otsasõite, mis võivad olla traagiliste tagajärgedega ja põhjustada ahelkokkupõrkeid.

Aktiivse ohutuse pakett


Adaptiivne kiirushoidik esikokkupõrke hoiatussüsteemi ja avariipidurdusfunktsiooniga
Sõiduraja vahetuse abisüsteem
Juhi valvsusabi