Kõik vajalik on nähtaval

Vähendades aega, mida juht peab kulutama mujale kui teele vaatamiseks, vähendate avariiohtu – just seda on silmas peetud uue Volvo FH näidikuploki disainimisel. Tulemuseks on suurema kohandatavusega näidikuplokk ja vähem visuaalseid segajaid.

Sujuvad ja puhtad pinnad muudavad sõidukeskkonna harmoonilisemaks. Heaks näiteks on täiendava info ekraan (SID), mis on paigaldatud armatuurlauda ega halvenda nähtavust.

Samuti on oluline eesmärk olnud kujutise kvaliteedi parandamine ekraanidel.

„Uute ekraanide pilt on kontrastsem, teravam ja värvilisem. Samuti on hõlpsam menüüsid kerida ja vajalikku üles leida,” ütleb näidikuplokiga tegelenud Nina Theodorsson. See muudab info ülesleidmise lihtsamaks. Ka veoki juhtimiseks vajalikud nupud ja seadmed peavad olema hästi nähtavad ja hõlpsasti kasutatavad. Seetõttu on nuppudel nüüd selgelt eristuvad pealispinnad ja klõpsatused.

„Volvo FH on esimene reguleeritava roolisambaga veok. Saladus peitub roolis.”

Nuppude seadistuse muutmine

„Veokijuht või ettevõtja saab erinevate nuppude asendeid kerge vaevaga muuta, nii et kõige sagedamini kasutatavad funktsioonid on käele kõige lähemal,” räägib Nina Theodorsson. Statsionaarsed nupud on enamasti nende reguleeritava piirkonna lähedal. Uste sees on nupud akende ja küljepeeglite reguleerimiseks, laes vilkuva märgutule, mikrofoni jms jaoks. „Need on seal, kust te neid kõige tõenäolisemalt otsite,” ütleb Nina Theodorsson. „Koos aitavad need uuendused muuta töökoha juhtide jaoks ohutumaks ja vähendada veoki kahjustusi.” „Nüüd saavad juhid hoida oma pilgu seal, kus see olema peaks – teel.”

Kõik keretüübid on võimalikud

Pikk või lühike, peenike või lopsakas – kõigil juhtidel on võimalik leida mugav tööasend. Uuel juhiistmel on parem polster ja rohkem reguleerimisvõimalusi. Saladus peitub roolis. Tänu reguleeritavale roolisambale – omadus, mis viitab luksuslikkusele – saab rooli peale tõstmise ja lähemale tõmbamise ka kallutada. „Kui teie käed langevad veidi alla, siis juhtimine paraneb,” räägib Peter Johansson, Volvo insener-konstruktor. Koos tõstmise ja langetamise funktsioonidega saab rooli kallutada kuni 40 kraadi võrra – sellest 10 kraadi tuleneb reguleeritava roolisamba funktsioonist. Tänu vertikaalsemas asendis roolile tundub Volvo FH tavalise sõiduautona.

Volvo FH töökoht

Laiendatud istmevalik

Juhiistme suuremat reguleerimisvõimalust hindavad just pikka kasvu juhid. Uues Volvo FH-s saab istet nihutada veelgi kaugemale, 4 cm võrra. Kokku saab istet edasi-tagasi suunas liigutada kuni 24 cm võrra, mis on oma klassi parim näitaja. Uue istme tõstmise ja langetamise ulatus on 10 cm.

Istmel on ka uus kuju. Muu hulgas on istmel parem külgtugi ja pikem istmepadi. Kuid see on keeruline kompromiss: liiga lühike istmepadi ei ole hea, aga liiga pikk ka mitte, sest siis on keerulisem istmele ja sealt üles pääseda. „Uus iste on muljetavaldav, kui mõistate, et see on mõeldud peaaegu igasuguse kehakuju ja suurusega juhi jaoks,” räägib Peter Johansson.

4
Töökoht