Uus Volvo FL

Väike, kerge ja võimekas. Ideaalne linnavedudeks, kuid ei karda lahkuda ka linnatänavatelt.

4×2 madelveok või 4×4 madelveok

D5K või D8K (210–280 hj)
Veelgi vaevumärgatavam kohalolek
Veelgi vaevumärgatavam kohalolek

Vastavalt teostatava töö iseloomule peab linnasiseste jaotus- ja kommunaalvedude veok (nagu uus Volvo FL) sulanduma tiheda asustusega piirkondadesse. Tagamaks, et veok saavutab selle minimaalse keskkonnamõjuga, on nii tehnoloogilisel arengul, tugiteenustel kui ka ettevõtte vastutusel täita oma osa.

Demograafilised arengud näitavad, et linnades või linnapiirkondades elab rohkem inimesi kui kunagi varem. See omakorda tähendab, et nõudlus nendes piirkondades tarnitavate kaupade järele kasvab jätkuvalt ja jaotusveokid mõjutavad meid kõiki iga päev. Seda meeles pidades võtab Volvo Trucks ennetava ja laia lähenemisviisi oma keskkonnasäästlikkusele.

Vähem annab rohkem

Meie pühendumus vähendada meie veokite ja tegevuse keskkonnamõjusid on pikaajaline. Viimase kahekümne aasta jooksul on Volvo veokite õhku paisatavate saasteainete kogust vähendatud rohkem kui 90% võrra. Keskmine kütusekulu on sama aja jooksul 90%vähenenud 20%. Kuid loorberitele puhkama jäämise asemel inspireerivad need numbrid meid otsima uusi lahendusi. Uus Volvo FL on varustatud SCR-i heitgaasisüsteemiga ning sellel jätkatakse hübriid- ja metaandiiselveoki jõuülekandeseadmete väljatöötamist. Peale selle on veokil täielikult Euro 6 normidele vastav mootoriprogramm, millega ei kaasne kütusekulu suurenemist ja hooldusvälpade nõuded hoopis vähenevad.

Väikesed sammud, suured muudatused

Konstrueerime ja ehitame optimeeritud veokeid (nagu uus Volvo FL), kuid mõistame samas, et nende juhtimisel ja hooldamisel võib olla sama oluline mõju. Näiteks pakume kütusesäästuabi teenust ja veokijuhi täienduskursusi, samuti muid määrava tähtsusega teenuseid, nagu meie veokipargi haldussüsteemi Dynafleet ja I-Synci käigukasti. Koos aitavad need abinõud meil võtta maksimumi igast kütusetilgast minimaalse keskkonnamõjuga.

Vastutus algab kodus

Meie täielikku keskkonnasäästlikkust ei määra ainult veokid. Oluline osa on ka sellel, kuidas me oma veokeid ehitame, ja protsessidel, mida rakendame. Aastatel 2003–2008 vähendasime energiakulu iga toodetud veoki kohta ühe kolmandiku võrra ning 2008. aastal avati Gentis meie süsinikuvaba tehas – esimene omataoline maailmas, kus toodetakse ka uut Volvo FL-i. Samuti tunneme uhkust maailma esimese kliimaneutraalse esinduse üle, mis asub Itaalias Veronas.

Arvutage oma veoki ökoloogiline jalajälg – klõpsake siia

10
Keskkond