Pealisehitise paigaldajatele loodud

Sadulveduk, madelveok, paakauto, haagis, tuletõrjeauto, tõstuk– või suurim autoveotreiler, mis suudab ülemisel korrusel transportida maastureid. Uus Volvo FM on konstrueeritud, ehitatud ja ette valmistatud erirakendusteks. Uut Volvo FM-i on oma eelkäijast enam määratletud ja kohandatud, et lihtsustada individuaalseid lahendusi ja pealisehitise paigaldamise protsessi. See aitab kliendil vältida ebavajalikke kulutusi ja kiirendab lõpptarnet, et veok saaks kiiremini raha teenima hakata.

Volvo FM-i tuletõrjeauto

„Sellist asja nagu tüüpiline Volvo FM pole olemas,” teatab tooteplaneerija Johan Eknander. „See on üks meie tugevusi – suudame pakkuda laia tootevalikut ja hoolitseda tehases paljude erivajaduste eest. Kui mõtlete kõigile erinevatele teljevariantidele, raamikõrgustele, vedrustuse kõrgustele, kabiini suurustele ja nii edasi, siis saate tulemuseks suure hulga konfiguratsioonivõimalusi. Uue Volvo FM-iga saame pakkuda neist enamikku.” Nüüd on seda pakkumist veelgi laiendatud uue viieteljelise 10×4 lisamisega.

Volvo FM-i korvtõstuk

Tehas tähendab garantiid

Veok muutub ainulaadseks selle tellimise hetkel. See võimaldab tehasel optimeerida sõidukit vastavalt selle tehnilistele andmetele algusest peale. Äärmuslike rakenduste jaoks saab raami tehases spetsiaalselt kohandada. Johan Eknander märgib, et see on Volvole ainuomane. „Peale parema kvaliteedi ja tellimuse täitmiseks kuluva lühema aja annab selline paindlikkus kliendile täisgarantii – Volvo täispaketi. Keegi teine ei suuda seda pakkuda.”

Suur hulk konfiguratsioonivõimalusi

Pealisehitise paigaldajate seas populaarne

„Üks asi, mida pealisehitise paigaldajad Volvo juures hindavad, on selle sirged raamitalad, mille algus on kohe kabiini taga – kõvera kujuga põiktaladele ehitamine on vahel tõeline õudusunenägu,” ütleb Johan Eknander.

Volvo FM-i ISO-haagis

Mõned asjad on lihtsalt mõistuspärased, kuid sellegipoolest pole need veokitööstuses levinud. „Püüame sellesse alasse, kus pealisehitise paigaldajad peavad töötama, muid osi mitte paigaldada. Samuti tagame kogu raamil sobivad kinnituskohad ning nende kasutamiseks vajaliku ruumi.” Ta jätkab: „Peale selle saame lühendada tellimuse täitmise aega, esitades ainulaadse veoki täpsed joonised juba varajases staadiumis. See võimaldab pealisehitise paigaldajatel alustada ehitamist juba enne, kui nad on veokit näinud.”

Volvo FM-i tagantlaadimisega prügiveok

Kui paindlik? „Saame paigutada kütusepaake mõlemale küljele ning muuta tööriistakastide, kütusepaakide ja AdBlue paakide asukohta. Tagumise raami pikkust saab seadistada 50-millimeetriste sammude kaupa ning peale selle on meil suurem valik teljevahesid. Kõike seda saab tehases palju põhjalikumalt kohandada,” vastab Johan Eknander.

Tõstuki paigaldusvalmidus

Tõstukiga veokid vajavad sageli ruumi otse kabiini taga. Seda silmas pidades on tehtud ettevalmistusi selleks, et tavaliselt siia paigutatavaid raskemaid komponente oleks võimalik tahapoole viia. „Üldjuhul kuluks pealisehitise paigaldajatel selliseks ümberehituseks mitmeid päevi – see nõuab täiendavaid kulutusi ja lisaks oleksid ohustatud kliendi garantii ja vastavus õigusnormidele,” lisab Johan Eknander.

Volvo FM-i külmvedu

Ühendatud juhtimiseks

Pealisehitise ühendamisel on oluline paigaldada elektrooniline seadmestik. Selle jaoks on uuel Volvo FM-il spetsiaalselt pealisehitise valmidus. Lisaks abiseadmete energiaga varustamisele võimaldab liides juhtida lisavarustust armatuurlaualt, kaugjuhtimispuldilt – või mõlemalt.

Johan Eknander

„Oletame, et teil on jahuti ja temperatuur muutub liiga kõrgeks. See võib rakendada hoiatuse armatuurlaual ning pakkuda juhtnuppu temperatuuri langetamiseks.” Kaugjuhtimispuldil on kuni viis sisendkanalit erinevate funktsioonide ja näitude jaoks. „Kui teil on tõstuk, võite tõstmise ajal näha ekraanil selle täpset kõrgust,” selgitab Johan Eknander.

Mõelge teisiti

Johan Eknanderi sõnul on paindlikkus mõtteviisi küsimus – see on probleemide lahendamise meetod. „Näiteks liikumisruum tagumiste rataste taga, mis lubab tagurdada lähemale laadimisplatvormile ja varustusele – see sai võimalikuks siis, kui keegi meist tuli ideele kinnitada põikstabilisaator tagurpidi. Või vedrustus, mis on optimeeritud kiirelt peale ja maha laadima isegi kõige madalamat vahetatavat pealisehitist.”

Ehk ütleks ta ka, et sellist asja nagu tüüpiline rootslane pole olemas. Kuid kui oleks, võiks see olla vaikse häälega nutikas Johan Eknander.

Lugege kõiki üksikasju pealisehitise valmiduse kohta

5
Paindlikkus