Volvo FH

Jauns līderis tālo reisu segmentā. Nepārspējams komforts autovadītājam un zemas ekspluatācijas izmaksas.

4 × 2, 6 × 2, 6 × 4, 8 × 2,  8 × 4 vai 10 × 4

D13 vai D16 (no 420 līdz 750 ZS)
Sajūta ir līdzīga tai, kāda ir vadot vieglo automašīnu!

Divi pasaules mēroga jauninājumi sniedz augstākas kvalitātes vadāmības iespējas. Neatkarīga balstiekārta un zobstieņa stūres mehānisms Volvo FH kravas automašīnām nodrošina uzlabotas iespējas, kas iepriekš bija pieejamas tikai vieglajās automašīnās.

Kravas automašīna ir grūti vadāma uz šaura un nelīdzena ceļa. Volvo transportlīdzekļu dinamikas speciālists Niklass Frējds (Niklas Fröjd) stāsta: „Šādos ceļa apstākļos vieglā automašīna parasti ir vieglāk vadāma. Autovadītājs atrodas daudz tuvāk zemei, un viņam ir lielāka drošības rezerve.” Vieglajai automašīnai ir arī cita priekšrocība – neatkarīga balstiekārta. Katram vieglās automašīnas ritenim ir atsevišķa ass, tāpēc tas var kustēties neatkarīgi no citiem riteņiem.
 
„Kravas automašīnā katram riteņu pārim ir viena un tā pati ass. Tāpēc katrs ritenis lielā mērā ietekmē otra riteņa kustību,” skaidro Niklass Frējds. Jaunajā Volvo FH ir vairāk līdzsvara. Izvēlieties Volvo jauno neatkarīgo priekšējo balstiekārtu (IFS) un iegūsiet vadāmības iespējas, kas pārsniedz jebkura cita kravas transportlīdzekļa iespējas.
 
„Braukšana pie jaunās Volvo FH kravas automašīnas stūres līdzinās vieglās automašīnas vadīšanai. Turklāt IFS sniedz papildu priekšrocības. Kravas automašīnas gaita līkumos ir vienmērīgāka, un taisnos ceļa gabalos tā traucas kā bulta, pat ja ceļš ir nelīdzens,” stāsta Niklass Frējds.

„IFS nodrošina vienmērīgāku automašīnas gaitu līkumos”

Vēl precīzāka vadāmība

IFS ir priekšnosacījums cita pasaules mēroga jauninājuma – zobstieņa stūres mehānisma – ieviešanai kravas automašīnās. Šo tehnoloģiju galvenokārt izmanto vieglajās automašīnās, un tā uzlabo stūres vadāmību un saķeri ar braukšanas virsmu. Pagriežot stūres ratu transportlīdzeklī, kas ir aprīkots ar zobstieņa stūres mehānismu, riteņi reaģē nekavējoties. „Atšķirība starp kravas automašīnas un vieglās automašīnas vadīšanu nekad nav bijusi tik neliela,” norāda Volvo grupas, kas pilnveidojusi jauno vadāmības iespēju izstrādi, vadītājs Stefans Akselsons (Stefan Axelsson). Runājot par vadāmību, bieži vien pārāk maz vērības pievērš tam, kā tā ietekmē autovadītāja darba efektivitāti un līdz ar to arī uzņēmuma dzīvotspēju. „Laba vadāmība mazina sasprindzinājumu braukšanas laikā. Tādējādi autovadītājs var saglabāt modrību un uzlabojas braukšanas drošība,” uzsver Stefans Akselsons „Turklāt modrs autovadītājs ir labāks uzņēmuma pārstāvis, ierodoties pie klienta kravas piegādes vietā.”
IFS nodrošina vienmērīgāku automašīnas gaitu līkumos.

Katrai jaunajai Volvo FH automašīnai ir uzlabota stabilitāte un precīzāka vadāmība

Uzlabota kabīnes pretapgāšanās stabilitāte, un labi sabalansēta kabīnes un šasijas amortizācija. Šie ir galvenie principi, kas visās jaunajās FH kabīnēs nodrošina par 50 procentiem uzlaboto pretapgāšanās stabilitāti.
 
„Viens no piemēriem ir kabīnes aizmugurē esošās balstiekārtas atsperes. Attālums starp tām ir palielināts par 25 centimetriem, vairākkārt uzlabojot kabīnes pretapgāšanās stabilitāti,” stāsta Stefans Akselsons. Kabīnes palielinātā stabilitāte apvienojumā ar jauno ģeometriju un uzlaboto priekšējo un aizmugures balstiekārtas dizainu veicina arī jaunās kravas automašīnas virziena stabilitāti.
 
Tas viss dod autovadītājam iespēju precīzāk vadīt transportlīdzekli, kā arī droši un mazāk nogurdinoši braukt. „Ikviens, kas ir piedalījies jauno vadāmības īpašību izstrādē, patiesi lepojas ar sasniegto rezultātu,” stāsta Niklass Frējds un Stefans Akselsons.
2
Autovadīšana