Volvo FMX

Volvo FMX – mūsdienīga būvniecības kravas automašīna, kas bagātīgi aprīkota ar jauniem tehniskajiem risinājumiem un novatoriskām ierīcēm.

4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×2, 8×4, 8×6, 10×4 vai 10×6

D11 vai D13 (no 330 līdz 540 Zs)
Volvo FMX I-shift
Kurš vēlas I-Shift izmantošanai smagos apstākļos?

Līdz pat nesenai pagātnei, strādājot īpaši smagos braukšanas apstākļos, bija jāizvēlas starp manuālo pārnesumkārbu un automātisko Powertronic. Tagad I-Shift ir pastiprināta un uzlabota, lai nodrošinātu piemērotību darbam īpaši smagos apstākļos. Turklāt tā ir pieejama visām tiltu konfigurācijām, tostarp kravas automašīnām ar priekšējo dzenošo tiltu.

Pašas pārnesumkārbas nostiprināšanas un pārnesumu pārslēgšanas programmatūras pielāgojumu dēļ I-Shift tagad ir piemērota izmantošanai arī sarežģītos apstākļos, nelīdzenā un kalnainā apvidū. I-Shift tagad ir pieejama arī kravas automašīnām ar priekšējo dzenošo tiltu (4×4, 6×6, 8×6 un jaunajai konstrukcijai 10×6), tādējādi viedā transmisija tagad ir gatava praktiski jebkādu darbu veikšanai. Astrīda Dreusena (Astrid Drewsen) ir produktu menedžere, kuras pārziņā ir paplašinātais piedāvājums, kas ietver gan D11, gan D13 spēka pārvadus.

Kad vien ceļā draud aizķeršanās

Kāpēc tas ir vajadzīgs

„Tas nozīmē, ka Volvo FMX var vadīt skarbos un kalnainos apvidos ar tādām pašam ērtībām un degvielas efektivitāti kā ar mūsu populārāko pārnesumkārbu. Tas jo īpaši svarīgi ir skarbos apstākļos un situācijās, kas saistītas ar biežu manevrēšanu. Tas ļauj autovadītājam nedaudz atbrīvoties un daļu darba uzticēt I-Shift. Vienlaikus tas arī nodrošina zemāko iespējamo degvielas patēriņu,” skaidro Astrīda Dreusena.

I-Shift pārnesumkārba

Ātri un vienmērīgi

Fakts, ka I-Shift pārnesumkārba pārslēdz pārnesumus ātri un vienmērīgi, to jau ir padarījis ļoti iecienītu starp autovadītājiem. Turklāt tā ir pietiekami attīstīta, lai zinātu, kad jāpārslēdz pārnesumi. Taču vadāmība nav vienīgais ieguvums, vienmērīgā darbība arī mazāk noslogo spēka pārvadu un riepas, samazinot ekspluatācijas izmaksas.

Labākais no abām pasaulēm

„Turklāt vienmēr paliek iespēja izmantot manuālo pārnesumkārbu: piemēram, kad vēlaties nodrošināt nemainīgu pārnesumu, braucot slidenā apvidū. Ekstremālākajos apstākļos, protams, joprojām ir pieejams Powertronic un manuālā pārnesumkārba. Taču lielākajai daļai parasto būvdarbu tas ir vispiemērotākais risinājums. Tas apvieno labāko no abām pasaulēm – gan autovadītājam, gan operatoram,” stāsta Astrīda Dreusena. 

Optimāla programma

Fakts, ka I-Shift var pielāgot izmantotajam kravas automašīnas vadīšanas veidam, padara to ideāli piemērotu būvdarbiem uz ceļa un bezceļa apstākļos. Turklāt I-Shift būvniecības programmā ir pieejami īpaši režīmi, piemēram, P+, kas ir paredzēts sliktam ceļa segumam. Tas nodrošina pārnesuma maiņu ar augstākiem motora apgriezieniem. Būvdarbu iespējas var arī apvienot ar degvielas taupības iespējām. Tas ļauj izmantot I-See, kad vien kravas automašīna atrodas ceļā.

Astrīda Dreusena

Kur un kad?

„8x6 Volvo FMX ar I-Shift ir ideāli piemērots ceļu būvēšanai un uzturēšanai, kā arī jebkurā citā situācijā, kurā ir sarežģīti nogādāt transportlīdzekli darbvietā.”

Astrīda Dreusena rezumē jauno sadarbību starp I-Shift un priekšējiem velkošajiem tiltiem: „To novērtēs visur, kur ceļā draud aizķeršanās, un vienmēr, kad nemitīgi jāizmanto sajūgs un pārnesumkārbas svira.”

Iepazīstiet I-Shift un tās vadības programmatūras iespējas šeit

9
I-Shift