Bezpečné kabiny

Bezpečné kabiny

Pokoj s vyhlídkou
Kabiny vozů Volvo jsou navrženy s ohledem na maximální rozhled do všech stran. Jsou vybaveny velkými skleněnými panely, výkonnými stěrači a rozměrnými zpětnými zrcátky, s nimiž si udržíte přehled v každé situaci.

Kromě toho účinné světlomety se žárovkami HID (High Intensity Discharge) zajišťují osvětlení podobné dennímu světlu, které je pro vaše oči mnohem příjemnější. Žárovky HID mají také delší životnost než běžné žárovky do světlometů.

K dispozici je také kamera snímající zadní část vozu s integrovaným displejem, na němž vidíte, co se děje za vozem.


Automatický systém klimatizace
Testy ukázaly, že při příliš vysokých teplotách mají řidiči tendenci chybovat a vyhodnocovat situace nesprávně. Proto jsme pro naše vozy vyvinuli jedinečný systém elektronického řízení klimatu Volvo ECC (Electronic Climate Control).

Klimatizace ECC je velmi vyspělý systém, který monitoruje teplotu v kabině i venku, teplotu výparníku, otáčky motoru a další parametry.

Slyšíte to ticho?
Přílišný hluk může způsobovat stres. A stres je jedním z faktorů zapříčiňujících množství dopravních nehod. Společnost Volvo proto vyvinula řadu prvků snižujících hladinu hluku, například:

  • Důkladná protihluková izolace mezi motorem a kabinou
  • Aerodynamický design kabiny a zpětných zrcátek snižuje aerodynamický hluk
  • Nová řada Volvo FH/FM je vybavena novými tlumiči snižujícími hlasitost nízkofrekvenčních zvuků, jež způsobují hlukovou únavu
  • Důkladná izolace celé kabiny zeslabuje zvuky okolní dopravy

 

Žádné nevyžádané návštěvy, prosím
Řidič je tím nejcennějším pokladem každé přepravní společnosti. Systém zajištění vozů Volvo proti krádeži dovoluje vozidlo snadno uzamknout a spustit alarm. Od toho okamžiku si můžete být jisti svým bezpečím, protože siréna s úrovní hlasitosti 105 dB (A) bohatě postačí k tomu, aby se i ten nejodhodlanější poberta obrátil na útěk.