Místo, kde budete chtít žít. A přežít.

Nové kabiny se mohou pochlubit nejen zcela novým vzhledem. Jedná se také o naše doposud nejbezpečnější modely. Protože v oblasti bezpečnosti se společnost Volvo neřídí jen zákonnými předpisy. Ale daleko je převyšuje.

Kabiny zvládly ty nejnáročnější bezpečnostní zkoušky na světě.

V případě nehody budete v kabině Volva dokonale chráněni. Naše doposud nejodolnější kabiny prošly jedinečnými švédskými nárazovými zkouškami. Ty totiž kladou ty nejpřísnější požadavky na odolání silám, které působí při většině běžných nehod. Výsledky testů naznačují, že máte slušnou šanci na přežití i v případě, že se s vozem převrátíte nebo s ním narazíte do stojícího předmětu v rychlosti 80 km/h.
Design exteriéru kabiny nového Volva FH

Základním stavebním prvkem designu je dynamika.

Plynulé křivky zvýrazňují tvar kabiny. Mřížka chladiče podporuje rázný charakter. A dynamické křivky okolo čelního skla mají příznivý vliv na celkovou aerodynamiku vozu. Volvo FH je jednoduše vůz, který vypadá jako v pohybu, i když právě stojí. V oblasti designu nezůstal kámen na kameni. Přesto však na první pohled poznáte, že se jedná o Volvo.


Systém ochrany proti podjetí zepředu

Nový systém ochrany proti podjetí zepředu. Chrání i při vyšších rychlostech.

Volvo je první automobilka, která představila ochranu proti podjetí zepředu, a to mnohem dříve, než se tento systém stal povinným. Díky novému systému FUPS jsme překonali zákonné požadavky, díky čemuž dokážeme ostatním účastníkům provozu zachránit více životů. A řidičům nákladních vozidel ušetříme traumatické zážitky. Ochrana je nově účinnější i při vyšších rychlostech. V případě srážky se dokáže zdeformovat o 30 cm (v porovnání s 10 cm předchozí verze).


Extra odolný nárazník

Tento nárazník vás v rozbitém terénu dokonale ochrání.

Pro model Volvo FH je nyní k dispozici volitelný extra odolný nárazník. Stejně jako u modelu Volvo FMX je vyroben z třímilimetrového ocelového plátu a částečně potažen silnou polypropylenovou vrstvou. Díky tomu je odolnější vůči poškrábání a mnoha drobným nárazům. Kromě toho také velmi účinně chrání čelní světlomety. Je složen ze tří dílů, takže pokud se při větším nárazu přece jen poškodí, je jeho oprava velmi snadná.

Více informací o extra odolném nárazníku


Nové Volvo FH16

Volvo FH16. Styl, jaký nemá obdoby.

S Volvem FH16 nezískáte jen nejvýkonnější hnací ústrojí a špičkový interiér. Naše vlajková loď vám nabídne také tyto jedinečné exteriérové prvky:

  • tmavě stříbrnou, lesklou mřížku;
  • dekorační prvky z lesklého chrómu;
  • tónovaná skla;
  • lakování Mystic Fjord.

Přečtěte si více informací o Volvu FH16.