Design, který splyne s okolím...
... a který vynikne

Nové modely Volvo FL hrdě zaujímají své místo v nabídce nákladních vozidel Volvo. Možná jsou menší než jejich silnější sourozenci pro dálkovou dopravu a stavebnictví, ale i tak okamžitě poznáte, že patří do stejné rodiny. 

Klínovitě zkosená světla denního svícení LED nyní patří ke standardní výbavě.
Klínovitě zkosená světla denního svícení LED

U nově uváděných vozidel Volvo FL je na první pohled jasné, že společnost Volvo Trucks používá pro všechny své modely jasnou a konzistentní designovou koncepci. Představuje nový přístup a identitu značky charakteristickou výraznými liniemi a nápadnými grafickými prvky. Designové prvky, jako jsou výrazné vertikální světlomety s denními světly ve tvaru V a jasné kontury umocněné černou mřížkou chladiče, vás nenechají na pochybách – díváte se na zaslouženého člena rodiny Volvo.

Na ulici jako doma

Klasický Iron Mark Volvo byl v rámci nového designu z mřížky chladiče přesunut na vyšší a nápadnější místo pod čelním sklem. To navozuje vizuální dojem většího čelního skla, díky čemuž se zdá, že je řidič k ulici ‚blíž‘. Tento typ přístupu je základním aspektem práce s našimi kompaktnějšími vozidly, která se používají zejména v prostředí s velkým počtem lidí.

Na první pohled poznáte, že toto vozidlo má stejnou DNA jako jeho větší sourozenci.

Nový vzhled je sladěn s obecným designem vozidel Volvo.
Jedna rodina, vlastní identita

Jedna rodina, vlastní identita

Kromě splynutí s okolím mají tyto změny i další důvod – harmonie v rámci celé nabídky. Nový design přední části je důkazem společné DNA s legendárními většími sourozenci, nová vozidla si však zároveň si uchovávají svou individuální osobitost.

Jak zanechat dojem

Jak přesně by měli mají vlastníci, řidiči a obyvatelé měst reagovat, když uvidí nové modely Volvo FL? Očekává se, že díky novému designu se budou lidé na ulici a jiní účastníci silničního provozu v přítomnosti tohoto nákladního vozidla cítit příjemně. Zároveň doufáme, že budou vlastníci a řidiči pyšní na své vazby na společnost Volvo a budou si užívat skvělého výkonu svých vozidel.

Nový třídílný nárazník s ocelovými rohy se snáze opravuje.
 Jak zanechat dojem
3
Design