Prostě přidejte nástavbu.

Sklápěč, cisterna, jeřáb, skříňové vozidlo, transportér automobilů, hasičské vozidlo… Volvo FM si poradí s každým úkolem.

Díky zvýšenému množství možností úprav a několika šikovným prvkům podvozku je práce výrobců nástaveb snadná a rychlá.

Jak vám mohou přípravy ve výrobě ušetřit čas a peníze – s Johanem EknanderemFlexibilita modelu Volvo FM při montáži nástaveb

Od pohonu 4×2 až po 10×4 – na své si přijde každý

Volvo FM je k dostání v mnoha různých konfiguracích, včetně nového pětinápravového modelu 10×4. Tyto četné možnosti vám dávají možnost vyladit si vozidlo tak, aby přesně splňovalo vaše potřeby. Díky této flexibilitě tedy budete mít vždy k dispozici takové Volvo FM, které je zcela vhodné pro účely, k nimiž je používáno.

Šetřete čas při montáži nástavby

Šetřete čas u výrobce nástaveb.

Čím lépe dokážeme připravit vozidlo pro výrobce nástaveb, tím méně času stráví vaše Volvo FM v servisu. Hned po objednání bude mít výrobce nástaveb přístup k 3D výkresům vašeho vozidla v systému Volvo Bodybuilder Instructions. To vše vede k výraznému zkrácení dodací lhůty a snížení nákladů.

Přečtěte si příběh o flexibilitě a nákladech.

Znak Volvo Iron Mark

Nic není na úkor kvality.

Když je vozidlo skvěle připraveno už z výroby, nemusí výrobce nástaveb provádět žádné rekonstrukční práce. Tím ušetříte čas a budete mít jistotu, že vozidlo si zachová původní kvalitu Volvo.
Mezi klíčové prvky pro výrobu nástaveb patří:

Rozhraní pokynů pro montáž nástavby společnosti Volvo Pomocný pohon
Pokyny pro montáž nástavby společnosti Volvo.

Hned po objednání modelu Volvo FM budou na intuitivním portálu VBI online k dispozici přesné výkresy vašeho vozidla. Výrobce nástavby může začít pracovat už v okamžiku, kdy se vozidlo vyrábí, čímž se výrazně zkrátí dodací lhůta. Přejděte na stránky systému Volvo Bodybuilder Instructions.

Pomocné pohony pro všechny potřeby.

K dispozici je celá řada pomocných pohonů nezávislých i závislých na spojce k pohánění nejrůznějšího vybavení nástaveb. Prohlédněte si úplný seznam.

Rozvržení podvozku Volvo FM, pohled shora Rám modelu Volvo FM, pohled zboku
Rám je rovný.

Na rozdíl od většiny ostatních nákladních vozidel mají vozy Volvo rámy, které jsou za kabinou zcela rovné a rovnoběžné. To výrobcům nástaveb značně usnadňuje práci.

Nepřekážíme výrobcům nástaveb.

Nedovolujeme našim konstruktérům umisťovat nic nad horní část rámu. Tato oblast patří výrobcům nástaveb a tento přístup jim dává velkou flexibilitu.

Horní řada otvorů rámu modelu Volvo FM Možnosti zadního přesahu
Vyhrazená řada otvorů

Rám obsahuje horní řadu otvorů navržených pro nástavbu. Protože zde nepoužíváme žádné nýty, výrobce nástavby může vybavení snadno připojit.

Vyberte si ten správný zadní přesah.

Zadní rám lze nyní vyrobit přesně tak, jak potřebujete (v 50mm přírůstcích), aby dokonale vyhovoval vaší nástavbě. Bez ohledu na to, zda potřebujete velmi krátký zadní přesah nebo delší.

Možnosti úprav Provedení zadní části
Mnoho možností úprav.

Čím více je možných kombinací, tím snáze se dá nákladní vozidlo upravit na míru. Proto má nový model Volvo FM více možností než kdy dřív, pokud jde o konfigurace náprav, výšky podvozků a rozvory. Prohlédněte si úplné technické parametry podvozků.

4 různá provedení zadní části.

Model FM lze nyní dodávat se čtyřmi různými provedeními zadní části: horní (pro sklápěče, vozidla s hákovým zvedákem a vozidla pro svoz odpadu), dolní (pro přívěsy se středovou nápravou), ohnuté (pro tahače) nebo přímé (pro podvozky k dostavbě).

Umístění ochrany proti podjetí zezadu Výška rámu
Umístění ochrany proti podjetí zezadu.

Možnosti úprav zadní části dále umocňuje skutečnost, že ochranný kryt proti podjetí zezadu lze umístit do několika různých poloh.

Dvě různé výšky rámu.

Vyberte si mezi rámem o velikosti 266 mm a 300 mm podle požadavků nástavby.

Modul pro montáž nástaveb Výměnná nástavba
Modul pro montáž nástaveb.

Usnadňuje výrobcům nástaveb připojení do elektrosoustavy vozidla a úpravu funkcí na míru. Máte k nim pohodlný přístup pomocí flexibilních spínačů na palubní desce a na ovládání Work Remote.

Dokonalé pro výměnné nástavby.

Ne všechny nástavby jsou trvalé. 295mm zdvih nového zadního vzduchového odpružení v kombinaci s extra nízkým podvozkem představuje dokonalé řešení pro přepravu dočasných nástaveb.

Připojovací prvky pro nástavbu Přípravy vozidla pro jeřáb
Připojovací prvky.

Model Volvo FM lze vybavit připojovacími prvky pro nástavbu, které se montují na rám. Nyní jsou kromě rozvoru dostupné také na zadním přesahu.

Příprava pro jeřáb.

Nízký podvozek a vysoké zatížení nápravy. To si přeje každý výrobce jeřábů. Volvo FM nabízí obojí. Navíc můžeme blízko kabiny vytvořit volný prostor na rámu a dokonce dodat vaše vozidlo s pomocnými rámy pro jeřáb namontovanými ve výrobě.

Vnitřní vložky rámu
Víc výztuh než kdy dříve.

Při přepravě některých těžkých nákladů je na rám vyvíjen velký tlak. Ale žádný strach. Nový model Volvo FM má větší výběr vnitřních vložek než kdy dřív, takže všechny potřebné výztuhy budete mít k dispozici.