Volvo FMX Raam Pidurid 1

Kogu vajalik pidurdusjõud

Juht peab saama oma veoki pidureid usaldada. Kunagi pole mõtet avariiga riskida. Usaldusväärsed pidurid mitte ainult ei suurenda ohutust, vaid võimaldavad ka täpsemalt manööverdada ja olla kindel selles, et veok pidurdab täpselt õigel ajal.

Ketaspidurid koos lehtvedrudega
Rasketel ehitustöödel kasutatavatel veokite jaoks on pikka aega olnud kaks võimalust – valida ketaspidurid või lehtvedrud. Nüüd see enam nii ei ole. Volvo FMX on saadaval kahe tandemsillavariandiga, mis võimaldavad ketaspiduritest kasu saada ka karjääris töötamisel – ka siis, kui veokil on lehtvedrud. Teine võimalus on valida ketaspidurid koos õhkvedrustusega. Sellisel juhul kuulub komplekti EBS koos elektroonilise stabiilsussüsteemiga (ESP), mis on nüüd saadaval ka mõnedele raamveokitele.
Loomulikult ei ole kuskile kadunud järeleproovitud trummelpiduritega variant koos ABS-iga (blokeerumisvastane pidurisüsteem). Tõeliselt rasketes teeoludes pakuvad need ületamatut töökindlust.

Võimsad lisapidurid
Sellele kõigele lisanduvad Volvo erakordselt võimsad lisapidurid, mille tipuks on VEB+ mootorpidur. Kõigi käigukastide jaoks on olemas kestuspidurid. Need vähendavad rattapiduritele avalduvat koormust ja nii on alati tagatud ohutus, ükskõik kui kiiresti on vaja pidurdada.