I-Shifti topeltsidur – sujuv ja dünaamiline kiirendus

Ammutasime inspiratsiooni võidusõidumaailmast ja kasutasime uue käigukasti loomisel elemente, mida keegi polnud varem veokitööstuses näinud. Siin see on – I-Shifti topeltsidur. Topeltsiduri abil toimub käiguvahetus ilma katkestuseta pöördemomendis ja jõuülekandes. Ja loomulikult ilma kütusekulu suurenemiseta. Seal, kus vedude iseloom eeldab suurt jõudlust ja sagedasi käiguvahetusi, pakub I-Shifti topeltsidur võrreldamatut sõidumugavust.


I-Shift dual clutch unit

Milles avalduvad I-Shifti topeltsiduri eelised?

Pöördemomendi ühtlane ja katkestusteta ülekandmine ning sujuv ja dünaamiline kiirendus – need on peamised eelised, mida I-Shifti topeltsiduriga sõites kogete. Seda võimaldab automaatne käiguvahetus, mis muudab sõitmise veelgi mugavamaks ja pingevabamaks.

Samuti võite täheldada erksat kiirendust, mis lihtsustab liiklusvoo järgimist. I-Shifti topeltsidur on õige valik nõudlike rakenduste korral.

I-Shifti topeltsidurit on võimalik kasutada koos kõikide D13K mootoritega (460, 500 ja 540 hj).

Täpsemat teavet I-Shifti topeltsiduri eeliste kohta leiate siit.

Volvo FH i-Shift Dual Clutch well proven

Uus, kuid end hästi tõestanud

Ülesmäge libedal teepinnal? Ei ole probleem. I-Shifti topeltsidur tagab sujuva ja kiire käiguvahetuse, muutes nii kinnijäämise või haardumise kao võimaluse minimaalseks.

Jah, I-Shifti topeltsidur on tuliuus. Kuid see on hoolikalt katsetatud ja kontrollitud. Jõuülekande katsetamiseks oleme alates 2009. aastast läbinud igapäevastes kasutusoludes miljoneid kilomeetreid.

Tänu uuenduslikule konstruktsioonile on võimalik juba olemasoleva I-Shifti valikvarustuse (nt jõuväljavõtt, retarder) kasutamine ka koos I-Shifti topeltsiduriga.I-Shift Dual Clutch front

Kuidas see töötab?

Kaks kuivsidurit paiknevad käigukasti ees. Tavarežiimil korral üks sidur ühendatud ja teine pöörleb vabakäigul. Sidureid ja käigulülitusmehhanismi juhitakse pneumosüsteemi abil, nagu ka hästituntud I-Shiftil.

Põhimõtteliselt saab topeltsiduriga käigukast järgmise käigu eelvalida juba eelneva käiguga sõitmise ajal. Kui käik on vahetatud, toimub samal ajal eelnevalt lahutatud olnud siduri ühendamine ning seni ühendatud siduri lahutamine. See tähendab, et käiguvahetuse ajal pöördemomendi ülekandmine ei katke.

Tänu kahele vedavale võllile ning leidliku konstruktsiooniga hammasülekannetele ja käigulülitusmehhanismile saab korraga olla valitud kaks käiku.


I-Shifti kaksiksidur

Tüüp Kõrgeim käik Max pöördemoment (Nm) Autorongi max täismass (t)
SPO2812 Kiirkäik 2800 60


I-Shift software Long Haul and Fuel Economy

Kaugveod ja kütusesääst
Sisaldab arukaid funktsioone, mis vähendavad kütusekulu. See tarkvaraprogramm on eriti sobiv kaugvedudeks.
I-Shift software Long Haul and Fuel Economy with i-See

Kaugveod ja kütusesääst + I-See
I-See ja I-Cruise lisamine paketile "Kaugvedu ja kütusesääst" võimaldab kütusekulu veelgi vähendada.


Vaadake paketi täielikku sisu