I-see
Kütusesääst mäkketõusul
I-See abil

Uue Volvo FH-ga kallakule lähenedes otsib I-See mälust selle kohta andmeid, et tagada kiiruse ja käiguvahetuste maksimaalne tõhusus. See tehnoloogia on suur läbimurre, võimaldades teil säästa kuni 5% kütust.

„Kui konkreetne veok ei ole sellel teel varem sõitnud, laaditakse andmed alla I-See pilvest,” selgitab Anders Eriksson. „Ja kui seal andmeid pole, jätab veok sõitmise käigus tõusud ja laskumised meelde ning laadib andmed edaspidiseks kasutamiseks andmebaasi. Sel viisil on teile varsti kättesaadavad kõik vajalikud andmed kütuse säästmiseks.”

Säästke I-See abil kuni 5% kütust

Kasutage ära kõik tõusud

I-See arvutab välja, kuidas kasutada tõusu kineetilist energiat parimal võimalikul moel, ja edastab selle info arukale käigukastile I-Shift. Kokku teeb see kütusekulu vähendamiseks kuus erinevat manöövrit. Näiteks kiirendab see veokit õigeaegselt, et kasutada raskusjõudu võimalikult tõhusalt ja vältida mootori asjatut töötamist.

„See on miski, mida kogenud juhid juba teevad, aga pärast kaheksat tundi veokiga sõitmist ei tee sa seda tõenäoliselt päris samamoodi. Sel ajal, kui I-See juhib kallakutel sõitmist, saate teie keskenduda muudele juhtimisaspektidele,” kõneleb Anders Eriksson.

I-See kasutamisel koos püsikiiruse regulaatori kõige tõhusama seadistusega saab nendel teelõikudel kütusekulu vähendada kuni 5%. Selle rahaline väärtus sõltub I-See kasutamise ajast. Ja kuna see on iseõppiv, ei ole kaarte ega uuendusi vaja. Ka see säästab raha.


I-see 

Jätkake säästmist kütusesäästuabiga 

Maksimaalseks säästmiseks õpetab Volvo veokijuhi täiendkoolituse programm kütusesäästlikke tehnikaid igal tasemel juhtide seas. Kuid et kütusesääst oleks püsiv, ei ole midagi paremat pidevast järelkontrollist ja isikliku nõustaja nõuannetest. 

Transpordilahenduste juht Jarkko Aine annab põgusa ülevaate uuest kütusesäästuabi teenusest. „Pikaajalise säästmise saladus peitub süstemaatilises järelkontrollis. Kütusesäästuabi võimaldab veokilt saadud andmete põhjal hinnata selliseid sõidutehnikaid nagu kiiruse kohandamine ja käikude kasutamine. See töötab tellimusena seni, kuni seda vajatakse. Pärast iga analüüsi esitatakse juhile aruanne vajalike meetmetega. Aruande koostanud kütusenõustajaga saab küsimuste tekkimisel ühendust võtta.”

Kütusekulu seire juht

Uus teenus sisaldab kütusenõustajat, kütusekulu haldusvahendeid ja kütusekulu halduse tugiteenust. Eesmärgiks on anda ettevõtjale püsiva kütusesäästu tagamiseks vajalikud ressursid ja pidevus. „Parimad tulemused saavutatakse siis, kui ettevõtjad määravad endale ise kütusekulu seire juhi – kellegi, kes loeb aruandeid ja annab juhtidele tagasisidet,” räägib Jarkko Aine. „Sellega tagatakse püsiv säästmine.” 

„Pärast iga analüüsi esitatakse juhile aruanne vajalike meetmetega. Aruande koostanud kütusenõustajaga saab küsimuste tekkimisel ühendust võtta.” Kütusesäästuabi aitab säästa kuni 5 protsenti kütust ning selle abil saab igakuise kütusekulu vähendamist jätkata.


3
Kütus