Volvo FH

Jauns līderis tālo reisu segmentā. Nepārspējams komforts autovadītājam un zemas ekspluatācijas izmaksas.

4 × 2, 6 × 2, 6 × 4, 8 × 2,  8 × 4 vai 10 × 4

D13 vai D16 (no 420 līdz 750 ZS)
Zem pārsega slēpjas sacīkšu auto

Iedvesmojoties no autosacīkšu pasaules, jaunā I-Shift divsajūgu pārnesumkārba ievieš citu vadāmības standartu. Tā ir pirmā reize, kad kravas automašīna tiek izmantota šāda veida pārnesumkārba. „Sajūta ir brīnišķīga,” saka Bjērns Lingše (Björn Lyngsjö), I-Shift divsajūgu pārnesumkārbas izstrādes projekta vadītājs. „Jauda ir jūtama visu laiku.”

Ar divsajūgu pārnesumkārbu pārnesumus iespējams pārslēgt daudz ātrāk. Sajūgi darbojas paralēli, un viens no tiem vienmēr ir aktīvs. „Rodas sajūta, ka izmantojat divas I-Shift pārnesumkārbas, kas pamīšus pārslēdzas vienā acumirklī. Kad sākat braukt pirmajā pārnesumā, otrs sajūgs jau ir gatavs pārslēgties uz otro pārnesumu,” piebilst Bjērns Lingše. „Darbība norisinās laideni, mierīgi un klusi.”

Autovadīšanas inovācija

Volvo transmisijas izstrādes komanda par pamatu izmantoja atzīto I-Shift tehnoloģiju. „Šoreiz mēs gājām vēl tālāk un pievienojām pilnībā jaunas funkcijas, lai radītu jaunu pārnesumkārbu. Rezultāts ir uzlabota vadāmībā, ērtības un jaudas pievade. Konstrukcija ir ļoti kompakta – klāt nākusi vien 120 mm, un degvielas ekonomija arī nav mazināta. Tā ir līdzvērtīga I-Shift,” saka Astrīda Dreusena (Astrid Drewsen), spēka pārvada produktu menedžere.

„Apvienojot šo inovāciju ar jaudīgāko Volvo D13 dzinēju (Euro 6), iegūstat patiešām labu kombināciju,” paskaidro Astrīda Dreusena. „Jau pie nelieliem apgriezieniem dzinējs attīsta 2600 Nm griezes momentu un vienmērīgi novada šo jaudu uz riteņiem. Jebkurā situācijā.”

Baudiet braucienu!

Vienmērīgā jaudas un griezes momenta pievade padara braucienu patīkamāku – gan braucot kalnā, gan lejup no kalna, gan jebkura citā apvidū. „I-Shift divsajūgu pārnesumkārba ir atjautīgākais un efektīvākais veids, ka pārslēgt pārnesumus. Tā var pārslēgt pārnesumus, lai uzlabotu ekonomiju. Kad tas vajadzīgs, tā pārslēdzas jaudas režīmā. Un tas viss notiek ļoti ātri un vienmērīgi. Gandrīz nemanāmi. Sniedzot nepārtrauktu jaudas padevi,” saka Astrīda Dreusena.

„Pārnesumu pārslēgšana pagriezienā nerada nekādas problēmas – vilces spēks visu laiku ir nemainīgs. Viens izmēģinājuma braucienos iesaistītais autovadītājs norādīja, ka, braucot ar šo automašīnu, rodas izjūta, ka dzenošie riteņi ir pielipuši pie ceļa,” norāda Bjērns Lingše.

Saķeres un paātrinājuma rādītāji arī ir uzlaboti – pat ar pilnu kravu pie sarkanās gaismas vai apļveida krustojumā. „Automašīna strauji uzņem ātrumu, un to viegli uztur nemainīgu, braucot vienmērīgi pat pa ļoti kalnainu apvidu. Tas uzlabo produktivitāti,” saka Bjērns Lingše.

Laimīgs autovadītājs. Laimīga kravas automašīna

Jums nav jāsatraucas arī sarežģītos apstākļos, piemēram, braucot augšup kalnā vai pa slapju meža apvidu. „Jauda tiek nepārtraukti pievadīta riteņiem, mazinot saslīdēšanas un saķeres zaudēšanas iespējamību. Aspekts, kas citkārt vadītājam radītu bažas par drošību. Taču ar I-Shift divsajūgu pārnesumkārbu autovadītājs var atslābināties un baudīt pilnīgu kontroli arī šādās situācijās,” saka Astrīda Dreusena.

Izvēloties efektīvāko pārnesumu pārslēgšanas veidu, tiek mazināta arī kopēja slodze uz kravas automašīnu. „Šī sistēma saudzē spēka pārvadu un pašu transportlīdzekli, mazinot kravas automašīnas nolietošanos,” piebilst Astrīda Dreusena.

„Jaunā I-Shift divsajūgu pārnesumkārba ir atjautīgākais un efektīvākais veids, ka pārslēgt pārnesumus”

„Sajūta – kā vadot vieglo automašīnu”

Divi pasaules mēroga jauninājumi nodrošina jaunas kvalitātes vadāmību. Neatkarīga balstiekārta un zobstieņa stūres mehānisms Volvo FH kravas automašīnām sniedz uzlabotas iespējas, kas iepriekš bija pieejamas tikai vieglajās automašīnās.

Kravas automašīna ir grūti vadāma uz šaura un nelīdzena ceļa. „Šādos apstākļos vieglā automašīna parasti ir vieglāk vadāma. Autovadītājs atrodas daudz tuvāk zemei, un viņam ir lielāka drošības rezerve,” saka Volvo transportlīdzekļu dinamikas speciālists Niklass Frējds (Niklas Fröjd). Vieglajai automašīnai ir arī cita priekšrocība – neatkarīga balstiekārta. Katram vieglās automašīnas ritenim ir atsevišķa ass, tāpēc tas var griezties neatkarīgi no citiem riteņiem.
 
„Kravas automašīnā katram riteņu pārim ir viena un tā pati ass. Tāpēc katrs ritenis lielā mērā ietekmē otra riteņa kustību,” skaidro Niklass Frējds. Jaunajā Volvo FH ir vairāk līdzsvara. Izvēlieties Volvo jauno neatkarīgo priekšējo balstiekārtu (IFS) un iegūsiet vadāmības iespējas, kas pārsniedz jebkura cita kravas transportlīdzekļa iespējas.
 
„Braukšana ar jauno Volvo FH kravas automašīnu līdzinās vieglās automašīnas vadīšanai. Turklāt neatkarīgā priekšējā balstiekārta nodrošina papildu priekšrocības. Kravas automašīnas gaita līkumos ir vienmērīgāka, un taisnos ceļa gabalos tā traucas kā bulta, pat ja ceļš ir nelīdzens,” stāsta Niklass Frējds.

Vēl precīzāka vadāmība

Neatkarīgā priekšējā balstiekārta ir priekšnosacījums cita pasaules mēroga jaunuma – zobstieņa stūres mehānisma – ieviešanai kravas automašīnās. Šo tehnoloģiju pārsvarā izmanto vieglajās automašīnās, un tā uzlabo vadāmību un saķeri ar braukšanas virsmu. Pagriežot stūres ratu transportlīdzeklī, kas ir aprīkots ar zobstieņa stūres mehānismu, riteņi reaģē nekavējoties. „Atšķirība starp kravas automašīnas un vieglās automašīnas vadīšanu nekad nav bijusi tik minimāla,” norāda Stefans Akselsons (Stefan Axelsson) vadītājs Volvo grupai, kas pilnveidojusi jauno vadāmības sistēmu. Runājot par vadāmību, bieži vien pārāk maz vērības tiek pievērsts tam, kā tā ietekmē autovadītāja darba efektivitāti un līdz ar to arī uzņēmuma dzīvotspēju. „Laba vadāmība mazina sasprindzinājumu braukšanas laikā. Tādējādi autovadītājs var saglabāt modrību un uzlabojas braukšanas drošība,” uzsver Stefans Akselsons. „Turklāt modrs autovadītājs ir labāks uzņēmuma pārstāvis, ierodoties pie klienta kravas piegādes vietā.”

Katrai jaunajai Volvo FH automašīnai ir uzlabota stabilitāte un precīzāka vadāmība

Uzlabota kabīnes pretapgāšanās stabilitāte un labi sabalansēta kabīnes un šasijas amortizācija. Šie ir galvenie faktori, kas visās jaunajās FH kabīnēs pretapgāšanās stabilitāti uzlabo par 50 %.
 
„Viens no piemēriem ir kabīnes mugurpusē esošās balstiekārtas atsperes. Attālums starp tām ir palielināts par 25 centimetriem, ievērojami uzlabojot kabīnes pretapgāšanās stabilitāti,” stāsta Stefans Akselsons. Kabīnes palielinātā stabilitāte apvienojumā ar jauno ģeometriju un uzlaboto priekšējo un aizmugures balstiekārtas konstrukciju veicina arī jaunās kravas automašīnas virziena stabilitāti.
 
Tas viss ļauj autovadītājam precīzi un droši vadīt transportlīdzekli, kā arī tik ļoti nenogurt. „Ikviens, kas ir piedalījies jauno vadāmības īpašību izstrādē, patiesi lepojas ar sasniegto rezultātu,” stāsta Niklass Frējds un Stefans Akselsons.

Vairāk.
2
Vadāmība