Volvo FH

Jauns līderis tālo reisu segmentā. Nepārspējams komforts autovadītājam un zemas ekspluatācijas izmaksas.

4 × 2, 6 × 2, 6 × 4, 8 × 2,  8 × 4 vai 10 × 4

D13 vai D16 (no 420 līdz 750 ZS)
Viss vajadzīgais ir saskatāms

Samazinot laiku, kad autovadītājam jānovērš skatiens no ceļa, samazinās negadījumu rašanās risks, – tieši ar šādu domu ir izstrādāts jaunā Volvo FH mērierīču panelis. Mērierīču panelim ir plašākas iespējas, un tas mazāk novērš uzmanību.

Gludas, vienkāršas virsmas padara autovadīšanu patīkamāku. Labs piemērs ir sekundārais displejs (SID), kas ir iestrādāts mērierīču panelī un nesamazina autovadītājam redzamību.

Vēl viens būtisks aspekts, ko vajadzēja uzlabot, bija displeju ekrānu attēla kvalitāte.

„Jaunajiem ekrāniem ir labāks kontrasts, asums un piesātinātākas krāsas. Tajos ir arī vieglāk ritināt izvēlnes un atrast meklēto,” stāsta Nīna Teodorsona, kura ir izstrādājusi jauno mērierīču paneli. Tāpēc vajadzīgo informāciju var atrast vieglāk. Arī transportlīdzekļa vadības pogām un slēdžiem jābūt labi saredzamiem un viegli izmantojamiem. Tieši tāpēc pogām tagad ir virsmas, kuras var atšķirt pēc taustes, un katra poga nospiežama atšķirīgi.

„Volvo FH ir pirmā kravas automašīna ar regulējamu stūres statni. Noslēpums ir stūres iekārtā.”

Pārvietojiet pogas

„Autovadītājs vai pārvadātājs var vienkārši mainīt vairāku pogu izkārtojumu, lai visbiežāk izmantojamās funkcijas būtu vienmēr pa rokai,” saka Nīna Teodorsona. Pogas, kuru atrašanās vietu nevar mainīt, atrodas netālu no zonām, uz kurām šīs pogas attiecas. „Pogas, ar kurām var regulēt logus un sānu spoguļus, ir iestrādātas durvīs, savukārt griestos atrodas dzelteno bākuguņu, mikrofona podziņas u. tml. „Pogas atrodas vietās, kur visdrīzāk tās meklēsiet,” piebilst Nīna Teodorsona. „Kopumā šīs izmaiņas rada autovadītājiem drošākus darba apstākļus un palīdz novērst kravas automašīnas bojājumu rašanos. Tagad autovadītāji var pievērst vairāk uzmanības svarīgākajam – ceļam.”

Atbilstība jebkuram augumam

Jebkurš autovadītājs – garš vai īss, mazs vai liels – varēs noregulēt ērtu darba pozīciju. Jaunais autovadītāja sēdeklis ir labāk polsterēts, un tam ir uzlabotas pielāgošanas iespējas. Noslēpums ir stūres iekārtā. Izmantojot stūres statni, kas nodrošina luksusa ērtības, stūres ratu var noliekt, – ne tikai pacelt vai nolaist, kā tas bija iepriekš. Volvo dizaina inženieris Peters Johansons saka: „Ar nedaudz nolaistām rokām ir vieglāk stūrēt.” Stūres ratu var pacelt, nolaist un sasvērt līdz pat 40 grādiem, un 10 grādus no šiem sasveres grādiem nodrošina stūres statnis. Pateicoties vertikālākas stūrēšanas iespējām, Volvo FH vadīšana līdzinās parastas vieglās automašīnas vadīšanai.

Volvo FH darbvieta

Paplašinātais sēdekļu piedāvājums

Gara auguma autovadītāji būs īpaši iepriecināti par uzlabotajām autovadītāja sēdekļa pielāgošanas iespējām. Jaunā Volvo FH sēdekli var atbīdīt par 4 centimetriem tālāk. Kopumā virzienā no priekšas uz aizmuguri un otrādi sēdekli var pabīdīt par 24 centimetriem (vislabākais rādītājs attiecīgās klases kravas automašīnām). Jaunā sēdekļa pacelšanas un nolaišanas diapazons ir 10 centimetri.

Sēdeklim ir arī jauna forma. Tam ir uzlabots muguras atbalsts un pagarināts kāju atbalsts. Tomēr šeit slēpjas grūtības: labs nav ne pārāk īss, ne pārāk garš kāju atbalsts, jo tas var traucēt autovadītājam izkļūt no sēdekļa un iesēsties tajā. Peters Johansons uzsver: „Jaunais sēdeklis ir unikāls, jo tas ir piemērots gandrīz jebkādu apmēru un garuma autovadītājiem.”

4
Darbavieta