Volvo FMX

Volvo FMX – mūsdienīga būvniecības kravas automašīna, kas bagātīgi aprīkota ar jauniem tehniskajiem risinājumiem un novatoriskām ierīcēm.

4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×2, 8×4, 8×6, 10×4 vai 10×6

D11 vai D13 (no 330 līdz 540 Zs)

Smagiem apstākļiem radīta šasija

Jaunais Volvo FMX ir izstrādāts tikai vienam mērķim – lai tā būtu būvdarbiem vispiemērotākā kravas automašīna. Tāpēc mēs esam izstrādājuši šasiju, kas spēj izturēt vissarežģītākos autovadīšanas apstākļus un smagākās kravas gadu pēc gada.

Tomēr smagas slodzes un nelīdzens apvidus nav viss, kas ir svarīgi, domājot par būvdarbu kravas automašīnām. Tāpēc Volvo FMX ir aprīkots ar vairākām citām viedām šasijas funkcijām, piemēram, tridem, automātisko saķeres kontroli un pneimatisko balstiekārtu, kas nodrošina samazinātu degvielas patēriņu un izcili ērtu autovadīšanu.

Šasijas augstumi, aptuv.

  • Vidējā 900 mm
  • Augstā: 1000 mm
  • Īpaši augstā: 1200 mm
  • Īpaši augstā (XX-High): 1240 mm

Garenbāzes

  • Vilcējs: no 3,000 līdz 4,100 mm
  • Kravas automobilis: no 3,200 līdz 6,700 mm

Skatīt visu šasiju specifikācijasVolvo FMX aizmugurējā pneimobalstiekārta

Aizmugurējā pneimatiskā balstiekārta. Tagad paredzēta arī AWD.

Lielākā daļa būvdarbu kravas automašīnu vismaz pusi no laika brauc bez kravas. Parasti tas ir brauciens pa grambainiem ceļiem, ar stipri vibrējošu šasiju. Viss mainās, izmantojot pneimatisko balstiekārtu. Tā nodrošina vienmērīgu un ērtu braukšanu, saudzējot automašīnas vadītāju, kravas automašīnu un kravu. Mūsu pneimatiskā balstiekārta tika izstrādāta īpaši būvdarbu kravas automašīnām un tagad ir pieejama konfigurācijām 4×4, 6×6, 8×6 un 10×6.

Uzziniet vairāk par pneimatisko balstiekārtu būvniecībai.

Izlasiet stāstu par jauno pneimobalstiekārtu

Volvo FMX jaunais priekšējais velkošais tilts

Priekšējais dzenošais tilts. Bet tikai brīdī, kad tā ir nepieciešama.

Ja braucat grūti izbraucamā apvidū, iespējams, būs nepieciešama kravas automašīna ar priekšējo dzenošo tiltu vai pilnpiedziņu. Automātiskā saķeres kontroles funkcija (ATC) ir revolucionāra jauna funkcija, kas automātiski pieslēdz priekšējo tiltu, bet tikai tad, kad tas ir nepieciešams. Vienmēr būs pieejama nepieciešamā saķere, lai nedraudētu iestigšana dubļos. Tomēr vissvarīgākais ir apsvērums, ka, salīdzinot ar pieslēgtu priekšējo tiltu, to atslēdzot, ietaupās līdz pat 2% degvielas. ATC standartā tiek izmantota konfigurācijās 4×4, 6×6, 8×6 un 10×6.

Uzziniet vairāk par automātisko saķeres kontroli.

Izlasiet stāstu par jauno velkošo priekšējo tiltu

Tandēma tilta pacelšana

Pacelts dzenošais tilts – mazāks degvielas patēriņš.
Iepazīstinām ar tandēma tilta pacelšanu.

Pārveidojiet savu 8×4 par 6×2. Vai arī savu 6×4 par 4×2. Tagad Volvo FMX ir pieejams ar jauno tandēma tilta pacelšanu – revolucionāru funkciju, kas ļauj atvienot pašus aizmugurējos dzenošos tiltus un tos pacelt, kad automašīna nav piekrauta. Tieši tāpat, kā to varētu veikt papildtilts aiz dzenošā tilta, tas būtiski uzlabo pagrieziena rādiusu un samazina nepiekrautas automašīnas degvielas patēriņu par līdz pat 4%.

Uzziniet vairāk par tandēma tilta pacelšanu

Palielināta priekšējā tilta slodze

Papildu viena vai divas tonnas uz priekšējiem tiltiem. Katrā braucienā.

Ja vēlaties palielināt veiktspēju, kravnesība ir viens no vissvarīgākajiem apsvērumiem, un katra papildu iekrautā tonna nodrošina lielāku peļņu. It īpaši, ja strādājat noslēgtā vietā, kur kravas automašīnu drīkst piekraut līdz tehniski atļautajām robežām. Tagad mēs esam palielinājuši divkāršo priekšējo tiltu priekšējās balstiekārtas kravnesību no 18 līdz 20 tonnām. Tagad priekšējais dzenošais tilts spēj izturēt līdz pat 10 tonnu smagas kravas.

Volvo FMX vairāki vadāmie tilti

Tridem.
Asāki pagriezieni, uzlabota degvielas ekonomija.

Salīdzinot ar dubultajiem priekšējiem tiltiem, kas tiek bieži izmantoti būvdarbu kravas automašīnās, tridem dubulttilts nodrošina daudz mazāku pagrieziena rādiusu. Izvēlieties aiz vai pirms dzenošās ass novietotu papildtiltu (vai arī abus konstrukcijai 8×2). Abas konstrukcijas ir hidrauliski piestūrētas, un tās var pacelt, ja kravas automašīna brauc bez kravas, tādējādi ietaupot degvielu un samazinot riepu nodilumu. Tridem dubulttilts ir apstiprināts izmantošanai pat ar 36 tonnas smagām kravām, tādējādi transportlīdzekļa maksimālā pilnā masa ar 10×4 ir līdz pat 56 tonnām.

Uzziniet vairāk par tridem priekšrocībām

Produkcijas nodaļas vadītājs Peters Frleta skaidro, kā ietaupīt laiku un naudu ar Tridem

Piecu tiltu Volvo FMX

Pieci tilti uzstādīti jau rūpnīcā.
Nav nepieciešama pārveidošana.

Mēs tagad varam piedāvāt kravas automašīnas ar pieciem tiltiem tieši no mūsu rūpnīcas. Ir daudz priekšrocību, salīdzinot ar tilta papildu uzstādīšanas darbiem. Jūs saņemat kravas automašīnu ar pilnu transportlīdzekļa tipa apstiprinājumu. Jūs saņemat to ātrāk, un nav jāveic dārgi pārveidošanas darbi. Jūs saņemat arī pilnu garantiju un Volvo pēcpārdošanas atbalstu, kas ilgā laikā ietaupa darba izdevumu apjomu. Izvēlieties 10×4 vai 10×6 konstrukciju (ar priekšējo dzenošo tiltu).

Uzziniet vairāk par kravas automašīnām ar pieciem tiltiem

EBS trumuļu bremzēm

EBS Tagad arī ar trumuļu bremzēm.

Jaunākās izmaiņas mūsu bremžu piedāvājumā nodrošina, ka nav jāsamierinās ar kompromisiem, izvēloties trumuļu bremzes. Bremzes ar elektronisko vadību (EBS) nodrošina vairākas priekšrocības, salīdzinot ar ierasto sistēmu: tām ir būtiski labāka reakcija, veiktspēja un bremžu izjūta. Turklāt ir pieejamas vairākas noderīgas funkcijas, piemēram, dažādu bremžu kopīga izmantošana (kad papildbremzes palīdz darba bremzēm), braukšanas uzsākšana kāpumā un palaides vadība (kad bremzes sadarbojas ar I-Shift). EBS ir pieejamas noteiktām tiltu konfigurācijām un šasijas augstumiem.

Dažādi pielāgojama šasija

Volvo FMX vilcēja šasija

Akumulatoru kārba (BBOX-L)
Tā ir pavirzīta uz priekšu par 300 mm salīdzinājumā ar iepriekšējo variantu. Vilcējiem tas ļauj palielināt degvielas tvertņu ietilpību par 100-120 litriem.

Akumulatoru kārba (BBOX-EF)
Novietota šasijas aizmugurē starp rāmja sijām, pieejama vilcējiem kā papildaprīkojums.

AdBlue tvertne
Vilcējiem 50 litru AdBlue tvertni iespējams nostiprināt virs rāmja, aiz kabīnes, tā dodot iespēju palielināt degvielas tvertņu ietilpību (ADTP-BC).

APM
Vilcējiem saspiestā gaisa modulatoru (APM) nostiprina starp šasijas sijām, lai atbrīvotu vairāk vietas pie šasijas nostiprināmam aprīkojumam, piemēram, degvielas tvertnēm.


Volvo FMX kravas automašīnas šasija

Brīva vieta pie rāmja
Šasijas paketē iekļautās ierīces iespējams nostiprināt rāmja aizmugures daļā, atbrīvojot vietu ceļamkrāna atbalstiem vai citam aprīkojumam. (FAA10; aptuveni 500 mm), (FAA20; aptuveni 600 mm).

Urbumu rinda virsbūves nostiprināšanai
Augšējā urbumu rinda ir rezervēta virsbūves nostiprināšanai. Visiem pie augšējiem urbumiem nostiprinātajiem atbalstiem ir izvirzījums un 8 mm starplika. Nostiprināšanai pie augšējās rindas urbumiem neizmanto kniedes.

Iekrāvēja nostiprināšana
Celtņa atbalsta plāksnes iespējams piestiprināt jau rūpnīcā.

Aizmugurējā pneimobalstiekārta un īsā pārkare
Pārveidotais, pirms tilta nostiprinātais šķērssvārstību stabilizators ļauj saīsināt aizmugurējo pārkari. Tā ir liela priekšrocība attiecībā uz būvniecības transportlīdzekļiem, kas ļauj racionālāk izvietot asfalta uzklāšanas tehniku un nomaināmās virsbūves.