Brangiausio krovinio prieglobstis

Dažniausiai pasitaikantis avarijos scenarijus - sunkvežimis apvirsta arba susiduria su priekyje jo važiuojančia transporto priemone. Tokiu atveju, taip pat ir kitokių avarijų atvejais, kai kabina patiria išorinio objekto smūgį arba atsitrenkia į žemę, kabinos pirmaeilė paskirtis yra perduoti smūgio energiją atgal (priešinga kryptimi) per kabiną, kad kabinos viduje vairuotojams ir keleiviams liktų pakankamai vietos, reikalingos išgyventi.

Dėl to kabinos korpusas gaminamas iš ypač stipraus plieno, o durys ir priekis dar sustiprinami papildomai. Kabinos aptaisai taip pat suprojektuoti taip, kad iki tam tikro laipsnio pasiduotų jėgai. Todėl kabina gali būti pastumta atgal (priešinga kryptimi), kad būtų minimizuotas kabinos deformavimas ir pašalinių objektų, galinčių sužeisti vairuotoją, prasiskverbimas į ją.

Visos Volvo kabinos atitinka švediškus kabinų atsparumo standartus, kurie yra griežčiausi pasaulyje. Į tokius bandymus įeina priekinės švytuoklės bandymas, kurio metu, be kitų dalykų, imituojamas atsitrenkimas į žemę sunkvežimiui apvirtus. Atliekamas ir užpakalinės švytuoklės bandymas, kurio metu imituojamas krovinio, kai jis atsilaisvina ir trenkiasi į kabinos galą, poveikis.