„Volvo FM MethaneDiesel“

Unikalus dujinis sunkvežimis

Mes pripažįstame, kad „Volvo Trucks“ yra aplinkos problemų dalis. Bet mes taip pat tikime, kad „Volvo Trucks“ yra sprendimo dalis. Vienas iš mūsų sunkvežimių – „Volvo FM MethaneDiesel“ – yra aiškiai sukurtas aplinkai tausoti. Palyginus su įprastais dujiniais sunkvežimiais, šis sunkvežimis 30–40 proc. našiau naudoja energiją ir degalų sąnaudos yra apie 25 proc. mažesnės.


Faktai ir skaičiai

300 000 km
34 l/100 km
„Euro 5“
Sert. degalai B0 % suskystintosios gamtinės dujos

Ardymo vadovas Taip
Plastiko ir gumos ženklinimas Taip
Medžiagos
Gamyba:
- Energija (MWh)
- Vanduo (m3)
- Pav. atliekos (kg)

108
328
146
Naudojimo trukmės šiltnamio efektas (CO2ekv.) 266
Naudojimo trukmės vertinimas Taip
ISO 14001 sertifikavimas (gamyba, kūrimo tech.) Taip


Pagaminta CO2 neutralioje gamykloje

Pagaminta CO2 neutralioje gamykloje

Mes siekiame tvarumo visą sunkvežimio naudojimo trukmę – pradedant surinkimu ir baigiant perdirbimu. 2007 m. „Volvo Trucks“ buvo pirmasis pasaulyje sunkvežimių gamintojas, pristatęs CO2 neutralią gamyklą. Šiandien kelios mūsų gamyklos yra CO2 neutralios ir visos jos siekia naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius, t. y. saulę, vėją, vandenį ir biomasę, o ne iškastinį kurą. Tai reiškia, kad jūsų „Volvo FM MethaneDiesel“ buvo sukurtas beveik nedarant poveikio aplinkai anglies dioksido emisijomis.

Svarbiausia yra sąmoningas vairavimas

Svarbiausia yra sąmoningas vairavimas

Kalbant apie emisijų mažinimą, maždaug 90 procentų sunkvežimio daromo poveikio aplinkai padaroma jo naudojimo metu. Tokia yra šalta nepaneigiama tiesa. Geroji naujiena yra ta, kad „Volvo Trucks“ gali pasiūlyti daug pagalbos šiam poveikiui sumažinti. Kadangi didesnė dalis yra susijusi su degalų taupymu, tai taip pat naudinga piniginiu atžvilgiu. Kreipkitės į savo vietinį prekybos atstovą dėl išsamesnės informacijos.

90 % jūsų „Volvo FM MethaneDiesel“ galima perdirbti

„Volvo Trucks“ išrieda

90 procentų jūsų „Volvo FM MethaneDiesel“ galima perdirbti. Tai įmanoma todėl, kad „Volvo Trucks“ pažymi dalis, tad galima patogiai identifikuoti ir išardyti. Norėdami užtikrinti, kad „Volvo FM MethaneDiesel“ sunkvežimius būtų galima perdirbti ir pakartotinai naudoti, „Volvo Trucks“ atnaujina naudotas dalis, pateikia ardymo instrukcijas ir turi savo išardymo centrus.


Apskaičiuokite savo pėdsaką aplinkoje

Apskaičiuokite savo pėdsaką aplinkoje

„Volvo Trucks“ internetinėje programoje „Footprint Calculation“ yra daugybė informacijos apie veiksnius, turinčius poveikio aplinkai per jūsų „Volvo FM MethaneDiesel“ visą naudojimo ciklą. Taip pat galite sužinoti, kokį poveikį aplinkai turi jūsų konkretus sunkvežimis arba parkas, ir galite palyginti savo rezultatus su kitų sunkvežimių.