Naujoji važiuoklė. Ją būtų galima apibūdinti vienu žodžiu: dinamiška.

„Volvo FH“ pasižymi puikiomis valdomumo charakteristikomis. Kiekvieną sunkvežimio dalį mes iš esmės konstravome taip, kad ji užtikrintų stabilumą ir vairavimo tikslumą.
 
Be to, įdiegėme nepriklausomą priekinę pakabą ir „Volvo“ dinaminio vairavimo sistemą. Tai du labai svarbūs įvykiai sunkvežimių pramonei, nes dėl tokio tipo pakabos iš esmės pagerėjo sunkvežimio valdomumo savybės.
 
Be to, ant tokios važiuoklės lengva montuoti antstatus, todėl mažiau laiko sugaištama antstatų gamintojo dirbtuvėse. Važiuoklę lengva pritaikyti konkrečiai paskirčiai, nes siūloma daug įvairių variantų.
Nepriklausoma priekinė pakaba

Nepriklausoma priekinė pakaba. Su ja sunkvežimį valdyti taip pat lengva, kaip automobilį.

Tiesiuose kelio ruožuose jis važiuoja stabiliai, tarsi traukinys. Tiksliai įveikia posūkius. Nepriklausoma priekinė pakaba yra tikras perversmas sunkvežimių valdomumo srityje. Tai turi patirti pats, kad patikėtum.

Sužinokite daugiau apie nepriklausomą priekinę pakabą

„Volvo“ dinaminio vairavimo sistema

„Volvo“ dinaminio vairavimo sistema. Visiška kontrolė – be jokių pastangų.

Tai, kas buvo vadinama didžiausiu išradimu po vairo stiprintuvo sukūrimo, nuo šiol prieinama bet kokią ašių konfigūraciją turintiems sunkvežimiams, įskaitant turinčius dvi priekines ašis. Važiuojant siauromis gatvėmis, patentuota „Volvo“ dinaminio vairavimo sistema užtikrina visą reikiamą papildomą vairaračio sukimo momentą ir itin sumažina jūsų raumenų įtampą. Jūs tikrai galite vairuoti sunkvežimį vos vienu pirštu. Važiuojant didesniu greičiu, ji pašalina visą netolygumo poveikį dėl kelio duobių, provėžų, kelio ženklinimo, vingiuotų kelių, šoninio vėjo ir t. t., visada suteikdama puikų stabilumą ir visišką kontrolę.

Sužinokite daugiau apie „Volvo“ dinaminio vairavimo sistemą

Sudvejintos ašies pakėlimas

Pakelta varančioji ašis – mažesnės degalų sąnaudos. Pristatome sudvejintos ašies pakėlimo funkciją.

Paverskite savo 8×4 į 6×2. Arba savo 6×4 į 4×2. Nuo šiol „Volvo FH“ galima įsigyti su visiškai nauja, perversmą sukėlusia sudvejintos ašies pakėlimo funkcija, kuri leidžia išjungti ir pakelti galinę varančiąją ašį, kai sunkvežimis nepakrautas. Kaip ir papildoma velkamoji ašis, pakelta ši ašis gerokai sumažina apsisukimo spindulį ir degalų sąnaudas (iki 4 proc. važiuojant be krovinio).

Sužinokite daugiau apie sudvejintos ašies pakėlimą

Didesnė priekinės ašies apkrova

Dvi papildomos tonos priekinėms ašims. Kiekvienam reisui.

Jei gabenate sunkius krovinius, jums turime gerų naujienų. Naujojo „Volvo FM“ matmenys pritaikyti dar didesnėms ašių apkrovoms. Pavyzdžiui, dabar priekinė linginė pakaba gali atlaikyti iki 10 tonų apkrovą su viena ašimi arba 20 tonų apkrovą su dviem priekinėmis ašimis. Tai padidina jūsų pelną ir leidžia lengviau tvarkyti sunkius ir netolygiai pasiskirsčiusius krovinius.

Sužinokite daugiau apie „Volvo“ dinaminio vairavimo sistemą

Pneumatine pakaba, skirta nelygiems keliams

Pneumatine pakaba, skirta nelygiems keliams.

Jei gabenant krovinius kartais tenka važiuoti ne tik lygiais keliais, ši pakaba jums gali būti idealus pasirinkimas. Ji specialiai sukurta statybiniams sunkvežimiams, užtikrina didelę prošvaisą (ne mažesnę nei 300 mm) ir yra pakankamai tvirta, kad įveiktų nelygų kelio paviršių. Pneumatinė pakaba užtikrina tolygų važiavimą bet kokios būklės keliu – sunkvežimis ir krovinys apsaugomi nuo didesnio dėvėjimosi, o vairuotojas išvengia didesnio nuovargio.

Sužinokite daugiau apie pneumatinę pakabą, skirtą statybiniams sunkvežimiams

Mažesnis svoris

Mažesnis svoris. Didesnė naudingoji apkrova ir mažesnės degalų išlaidos.

Siekiant įgyvendinti „Euro 6“ reikalavimus, padidėjo daugelio sunkvežimių svoris. Tačiau mes jį sumažinome. Optimizavome daugybę standartinių specifikacijų ir itin sumažinome sunkvežimio „Volvo FH“ svorį. Pavyzdžiui, įprastas 4×2 tolimųjų reisų vilkikas dabar gali sverti daugiau nei 100 kg mažiau nei jo „Euro 5“ pirmtakas.

Stumiamoji ir velkamoji ašys

Triašis vežimėlis. Mažesnis apsisukimo spindulys ir degalų sąnaudos.

Palyginti su dvi priekines ašis turinčiais sunkvežimiais, triašį vežimėlį turinčių sunkvežimių apsisukimo spindulys yra daug mažesnis. Pasirinkite papildomą velkamąją arba stumiamąją ašį (arba abi – 8×2). Abi ašys hidrauliškai valdomos, o važiuojant be krovinio, jas galima pakelti, kad būtų taupomi degalai ir išvengiama bereikalingo dėvėjimosi. Triašis vežimėlis patvirtintas iki 36 tonų apkrovai, todėl didžiausias bendrasis 10×4 konfigūracijos sunkvežimio svoris gali būti 56 tonos.

Antstato

Daugiau pasirinkimo galimybių. Mažiau laiko sugaištama pas antstatų gamintoją.

Užsakant „Volvo FH“ važiuoklę galima rinktis iš daugelio įvairių siūlomų specifikacijų, todėl ją lengva pritaikyti konkrečiai paskirčiai, įskaitant ir nuimamus kėbulus. Antstatų gamintojo darbą palengvina naujasis „Bodybuilder Module“ – atskiras elektroninis blokas. „Volvo“ internetinėse antstatų montavimo instrukcijose (VBI) pateikiami visi reikiami techniniai brėžiniai ir laidų montavimo schemos.

Apsilankykite „Volvo“ antstatų montavimo instrukcijų portale

10x4

Penkios ašys, įrengtos gamykloje.
Nereikia ieškoti, kas įrengtų papildomai.

Nuo šiol galime pasiūlyti sunkvežimius, kurių gamyklinėje konfigūracijoje yra penkios ašys. Kitaip nei įrengdami atskirai, gaunate daug privalumų. Gaunate sunkvežimį su transporto priemonės tipo patvirtinimo liudijimu. Sunkvežimis pristatomas greičiau, o jūs išvengiate brangių rekonstravimo darbų. Be to, gaunate visapusę garantiją ir „Volvo“ pagalbą po pardavimo, todėl ilgainiui eksploatacinės išlaidos būna mažesnės.

Sužinokite daugiau apie penkiaašius sunkvežimius

EBS būgniniams stabdžiams

EBS. Nuo šiol veikia ir su būgniniais stabdžiais.

Su naujausiu mūsų stabdžių programos papildymu, būgniniai stabdžiai nebėra kompromisinis variantas. Elektroniškai valdomi stabdžiai (EBS) pasižymi keliais svarbiais privalumais, palyginti su įprasta sistema: sparčiau pradeda stabdyti, stabdo veiksmingiau ir suteikia malonesnį stabdymo potyrį. Be to, galima naudoti įvairias naudingas funkcijas, pvz., stabdžių derinimo (kai pagalbiniai stabdžiai padeda darbiniams), pajudėjimo iš vietos įkalnėje ir paleidimo valdymo (kai stabdžiai veikia kartu su „I-Shift“) funkcijas. EBS gali būti įrengta tam tikroms ašių konfigūracijoms ir tam tikro aukščio važiuoklėms.Važiuoklės konfigūracija

Galimos „Volvo FH“ vilkiko važiuoklės konfigūracijos

1. Akumuliatorių baterijų dėžė (BBOX-L)
Dabar ji perkelta 300 mm į priekį. Dėl to vilkikų degalų bakų talpa padidėjo 100–120 l.

2. Akumuliatorių baterijų dėžė (BBOX-EF)
Vilkikams galima rinktis gale tarp važiuoklės rėmo profilių montuojamą akumuliatorių baterijų dėžę.

3. „AdBlue“ bakas
Vilkikuose „AdBlue“ bakas gali būti montuojamas ant rėmo viršaus, už kabinos, todėl galima rinktis didesnį degalų baką (ADTP-BC).

4. APM
Pneumatinės sistemos moduliatorius vilkikuose montuojamas tarp važiuoklės rėmo profilių tam, kad liktų daugiau vietos ant važiuoklės montuojamai įrangai, pvz., degalų bakams.
Galimos „Volvo FH“ kėbulinio sunkvežimio važiuoklės konfigūracijos

5. Laisva vieta rėmo šonuose
Važiuoklės įrangą galima perkelti atgal, kad tilptų krano atramos ar kita įranga. (FAA10; apie 500 mm), (FAA20; apie 600 mm).

6. Antstatui montuoti skirta kiaurymių eilė
Viršutinė kiaurymių eilė skirta antstatui montuoti. Visi kronšteinai viršutinėje eilėje yra pakreipti ir yra su 8 mm poveržle. Viršutinėje kiaurymių eilėje kniedės nėra naudojamos.

7. Krano montavimo paruošimas
Gamykloje ant važiuoklės gali būti sumontuotos krano plokštės.

8. Galinė pneumatinė pakaba ir trumpesnė galinė iškyša
Dėl priekyje montuojamo naujos konstrukcijos stabilizatoriaus sutrumpėja galinė iškyša. Tai praverčia atliekant statybos darbus ir yra patogu, kai naudojama asfalto liejimo mašina ar keičiami kėbulai.