Oazė
dykumos greitkelyje

Gerai įrengta ir jauki kabina yra patogi vairuotojui, taip pat suteikia konkurencinį pranašumą. Siekiant pritraukti labiausiai patyrusius vairuotojus, patogi kabina įgauna vis didesnę reikšmę.

Kai vairuotojas gali atsipalaiduoti ir gerai išsimiegoti naktimis, tai matyti jūsų ataskaitose: padidėja darbo našumas, sumažėja traumų, mažiau žalos padaroma sunkvežimiams ir daugiau krovinių pristatoma laiku.

„Pailsėjęs vairuotojas daro mažiau klaidų, o tai reiškia, kad reikės mažiau išlaidų,“ – sako „Volvo Trucks“ projektavimo direktorius Rikardas Orellas. Be to, geroje kabinoje turi pakakti erdvės tiek darbui, tiek poilsiui. To buvo siekiama kuriant naująjį „Volvo FH“.

Geriau subalansuotas darbas ir kasdienybė

„Palyginome kabiną su verslo klasės viešbučiu. Ji turėtų būti švari, tvarkinga, efektyvi ir kartu jauki“, – sako „Volvo Trucks“ interjero dizaino vadovė Carina Byström. Vienas iš tikslų – sukurti ramią aplinką. Todėl kabinoje vyrauja lygūs paviršiai ir aptakios formos.

Kabinos vidaus dizainas netgi padeda vairuotojui praleisti daug darbo valandų už vairo, pernelyg dažnai nesustojant.
„Todėl svarbu turėti galimybę įvairiai reguliuoti sėdynę ir vairą, taip pat lengvai pasiekti maistą ir gėrimus,“ – sako Carina Byström.

Panašiau į namus

Nors sunkvežimių vairuotojai didžiąją laiko dalį praleidžia kabinoje, jiems nemažai tenka būti ir lauke. Pavyzdžiui, jiems iš kabinos tenka išlipti, kai reikia pakrauti krovinį ar prikabinti priekabą. Jei tuo metu lyja, vairuotojas grįžta sušlapęs. Tačiau diena nebus sugadinta, jei prieš tęsdamas kelionę jis galės apsirengti sausais rūbais.

Rūbų džiovyklė Rūbų džiovyklė – tai medžiaginis maišas su dugne esančiu ventiliatoriumi. Kai ja nesinaudojate, ją galite tiesiog sulankstyti ir padėti atokiau. Todėl kabinoje ji beveik neužima vietos,” – sako Peteris Johanssonas, atsakingas už „Volvo Trucks“ ergonomines savybes.

Dar vienas patobulinimas – naujas gultas. Jame panaudotas patogesnis čiužinys ir jis yra platesnis ten, kur to labiausia reikia: galvūgalyje (papildomi 4 cm) ir ties viduriu (5,5 cm). Kojūgalis tapo 4 cm siauresnis, kad liktų daugiau vietos vairuotojo sėdynei. „Nors tai neatrodo daug, tačiau šie keli centimetrai labai svarbūs. Gultas naujajame „Volvo FH“ atrodo žymiai didesnis,“ – sako Peteris Johanssonas.

Tinkamo tipo apšvietimas

„Šviestuvus kabinoje stengėmės išdėstyti taip, kad neliktų jokių šešėlių. Daug kur panaudojome netiesioginį apšvietimą, kad nesusidarytų atspindžių. Kaip pavyzdį galėčiau paminėti prie įlipimo į kabiną montuojamą lemputę, kuri apšviečia laiptelius, tačiau nespigina į akis,“ – sako Peteris Johanssonas. Be to, daiktadėžės taip pat yra geriau apšviestos. Virš gulto montuojamoje daiktadėžėje lemputės įsijungia automatiškai, jums atidarius liuką.

Dėl raudonų šviesdiodžių lempučių pagerėjo matomumas važiuojant tamsiuoju paros metu – šios lemputės nepablogina jūsų naktinio regėjimo. „Dabar taip pat patogiau valdyti apšvietimą gulint gulte. Su nauju valdymo pultu galite tolygiai reguliuoti apšvietimo intensyvumą arba jungikliais įjungti vieną iš anksto nustatytų apšvietimo lygių,“ – sako Peteris Johanssonas.
6
Gyvenimas