Kad vairuotojas našiau dirbtų, duokite jam nuotolinio valdymo pultą

Ar prisimenate laikus, kai norint perjungti kitą kanalą, reikėdavo atsistoti ir prieiti prie televizoriaus? Tai atrodo tarsi gili senovė, tačiau sunkvežimio vairuotojas ir dabar panašiai dirba, kai pakraunamas sunkvežimis. Tačiau nuo šiol bus kitaip. Belaidis nuotolinio valdymo pultas išvaduos jus nuo begalinio laipiojimo į kabiną ir atgal.

Paspaudus mygtuką, sunkvežimis prisitaiko prie krovimo rampos aukščio. Nuleidžiamas galinis keltuvas ir pradedamas krovimas – pulto ekrane patvirtinama, kad krovinys tolygiai paskirstomas, neviršijama didžiausia leistina ašių apkrova. Kai sunkvežimis bus pakrautas, jums tereikės uždaryti duris, sėsti ir vairuoti.

„Galima atbuline eiga arčiau privažiuoti prie žemų objektų.“

Lengvas pakrovimo darbų valdymas

Nuotolinio valdymo pultu taupomas laikas nepriklausomai nuo to, ar sunkvežimį pakrauna pats vairuotojas ar kitas asmuo. Kadangi ekrane rodomi įvairūs apkrovos indikatoriaus rodmenys, lengva išvengti perkrovos ir nevienodo krovinio paskirstymo. Taip pat nebereikia nuolat laipioti į kabiną ir atgal, kad pasižiūrėtumėte į indikatoriaus rodmenis.

„Prieš kelerius metus vairuotojai galėjo išbandyti pirmąjį mūsų nuotolinio valdymo pultą. Atsiliepimai apie jo prototipą buvo labai teigiami, todėl toliau kūrėme dar geresnį pultą,“ – sako „Volvo“ nuotolinio valdymo sistemų specialistas Markusas Olssonas. Nuotolinio valdymo pultu galima pakelti ir nuleisti pakabą, pakreipti sunkvežimį į vieną šoną, valdyti galinį keltuvą, kontroliuoti krovimą ir apšvietimą, užvesti ir išjungti variklį, didinti apsukas, taip pat užrakinti sunkvežimį.

„Tik įsivaizduokite: pakeldami arba nuleisdami bet kurios sunkvežimio pusės pakabą, galite pakreipti priekabą į vieną šoną ir sulygiuoti ją su nelygia krovimo rampa,“ – paaiškina Markusas Olssonas. „Tai, kaip ir galimybė pakelti ar nuleisti sunkvežimio priekinę arba galinę pakabą, labai padidina priekabos panaudojimo galimybes.“


Lengvas pakrovimo darbų valdymas

Laisvė ir efektyvumas

Yra trys nuotolinio valdymo režimai: krovimo, įrangos ir keičiamo kėbulo. Didžiąją dalį kiekvieno režimo funkcijų pasirenka pats vairuotojas.

Yra netgi nustatytas krovimo režimas. Vairuotojas gali išsaugoti keturias skirtingas aukščio nuostatas, tad iš anksto nustatytas aukštis gali būti sureguliuotas vienu mygtuko paspaudimu. Tai palengvins darbą vairuotojams, kurie dažnai grįžta į tas pačias arba panašias krovimo aikšteles.

Keisti nuimamuosius antstatus nuo šiol yra paprasčiau. Vietoje dviejų dabar yra trys pozicijos ir jas visas galima išsaugoti. Tai reiškia, kad vairuotojas gali išsisaugoti tris standartinius nuimamų antstatų aukščius ir kaskart reguliuoti sunkvežimio aukštį vienu mygtuko paspaudimu – jam nebereikia kiekvieną kartą nustatyti aukščio rankiniu būdu.

„Kai galima stovėti prie sunkvežimio ir stebėti jį iš šalies, tai labai palengvina darbą. Esu tikras, kad šis mažas prietaisas bus naudingas šimtais būdų,“ – sako Markusas Olssonas.


Geriau, greičiau ir sklandžiau

Kitas kraunant praverčiantis patobulinimas yra didesnė galinės pakabos eiga. Tai palengvina darbą keičiant priekabas, nes vairuotojas gali pakankamai žemai nuleisti sunkvežimio važiuoklę, kad atbuline eiga būtų galima pavažiuoti po priekaba. Galinis stabilizatorius dabar pasuktas į priešingą priekabai pusę, todėl galima atbuline eiga arčiau privažiuoti prie žemų objektų, pavyzdžiui, krovimo rampos ir asfalto klojimo mašinos.

Kadangi nuo šiol vairuotojas arba vežėjas gali pats kalibruoti apkrovos indikatorių visur, kur tik yra svarstyklės, sutaupoma laiko ir išlaidų serviso centrui. Kalibravimas atliekamas kabinoje. Galima išsaugoti iki 20 skirtingų priekabų duomenis.

Naujasis „Volvo FH“: kroviniai

9
Kroviniai