Naujasis „Volvo FM“ kelyje

„I-Shift“. Pamirškite pavarų dėžę. Tiesiog vairuokite.

„I-Shift“ pavarų svirtis

Išvaduoja jus nuo rūpesčių.
Be to, savo kairiajai pėdai galite leisti ilsėtis.

Vairuoti su „I-Shift“ yra tikras malonumas. Nereikia galvoti apie sankabos pedalą, todėl galite patogiai ir saugiai įsitaisyti sėdynėje ir dėmesį skirti tik dviem pedalams. Dėl integruotųjų intelektualiųjų funkcijų „I-Shift“ visada greitai ir automatiškai parenka tinkamą pavarą. Be to, jos programinė įranga pavaras perjungia taip sumaniai, kad net ir geriausiems vairuotojams sunku su ja lygintis. Tačiau ir jūs patys galite kontroliuoti pavarų perjungimo sistemos veikimą. Pavaras galite perjungti rankiniu būdu pavarų svirtimi.

„I-Shift“ prietaisų skydo mygtukai

Netikėta parinktis.
„I-Shift“ be pavarų svirties.

Jeigu esate įpratę vairuoti su „I-Shift“, tikriausiai pastebėjote, kad taip dažnai nenaudojate pavarų perjungimo. Todėl naujajame „Volvo FM“ yra parinktis, kuria galite atsikratyti šio perjungimo ir pakeisti jį keturiais jungikliais prietaisų skyde (žinoma, lengvai pasiekiamais). Atlaisvinus šią brangią erdvę, galima šiek tiek lengviau judėti kabinoje.

Taupykite degalus kartu su „I-Shift“

Leiskite „I-Shift“ taupyti jūsų degalus.
Ir pinigai ims plaukti pas jus.

„I-Shift“ paskirtis – taupyti degalus. Pirmiausia ji pasižymi mažais vidiniais energijos nuostoliais: iš tikrųjų jie yra mažesni nei mechaninėse pavarų dėžėse. Tačiau daugiausiai įtakos degalų sąnaudoms turi elektroninė sistema. Įjungus „Economy“ režimą, kiekvienas pavarų perjungimas atliekamas tiksliai tada, kada reikia, todėl variklis veikia pačių ekonomiškiausių sūkių diapazone.

Ir galiausiai šioje pavarų dėžėje yra „I-Roll“. Tai yra unikali funkcija, kuri riedant nuo kalno automatiškai atjungia variklį ir vietoje degalų naudoja sunkvežimio inercijos jėgą. Rezultatas – iki 2 % mažesnės degalų sąnaudos. Jums nepakanka? Pridėkite „I-See“.

Sužinokite daugiau apie „I-See“.

„I-Shift“ skirta itin sunkiems darbams

Sutvirtinta „I-Shift“.
Skirta itin sunkiems darbams.

Jei važinėjate ypatingai sudėtingomis sąlygomis, jums patiks sutvirtinta „I-Shift“. Ji specialiai sukurta vietovėms, kuriose dažnai tenka važiuoti didesne nei 10 proc. įkalne ar nuokalne arba važinėti itin sunkiai išvažiuojamais keliais. Trumpai tariant, priežasčių rinktis mechaninę pavarų dėžę liko mažiau nei bet kada anksčiau.

Kaip veikia „I-Shift“

Kaip tai veikia.

Gali atrodyti keista, tačiau „I-Shift“, kuri tapo modernių pavarų dėžių etalonu, savyje slepia tradicinę nesinchronizuotą mechaninę pavarų dėžę. (Dėl to ji yra kompaktiška ir pasižymi mažais vidiniais energijos nuostoliais.) Tačiau, be abejo, „I-Shift“ turi ir daug kitų privalumų. Paslaptis slypi intelektualiajame elektroniniame valdymo bloke. Jo paskirtis – valdyti pneumatinę sistemą, kuri savo ruožtu valdo sankabą ir perjungia pavaras. Šis valdymo blokas nuolat gauna informacijos apie sunkvežimio greitį, pagreitį, masę, kelio nuolydį, sukimo momento poreikį ir kitus parametrus, todėl labai tiksliai atlieka kiekvieną pavarų perjungimą. Be to, jo veikimas glaudžiai derinamas su variklio veikimu: variklio apsukų skaičius ir variklinio stabdžio galia parenkami taip, kad pavaros būtų perjungiamos greitai ir patogiai.

„I-Shift“ pavarų dėžių gama, skirta „Volvo FM“.

Tipas Viršutinė pavara Variklio sukimo momentas Ašies / galinio vežimėlio
apkrova (tonomis)
AT2412E Tiesioginė 2 400 Nm 44 t
AT2612E Tiesioginė 2 600 Nm 60 t
ATO2612E Greitinamoji 2 600 Nm 60 t


Kokios „I-Shift“ norėtumėte?

Dėl programinės įrangos „I-Shift“ galima pritaikyti jūsų vairavimo sąlygoms


„I-Shift“ programinė įranga – „Distribution & Construction“ „I-Shift“ programinė įranga – „Long Haul“ ir „Fuel Economy“
„Distribution & Construction“

Pavarų dėžės veikimą pritaiko distribucijos ir statybos darbams. Apima funkcijas, padedančias vairuotojui pajudėti iš vietos ir manevruoti mažoje erdvėje.


„Long Haul & Fuel Economy“

Šiame pakete yra intelektualių funkcijų, kurios sumažina degalų sąnaudas, todėl jis ypač tinka krovinius gabenant tolimais atstumais.


„I-Shift“ programinė įranga – „Long Haul“ ir „Fuel Economy“ kartu su „I-See“ „I-Shift“ programinė įranga – „Heavy Duty Transport“
„Long Haul & Fuel Economy with I-See“

Be visų „Long Haul & Fuel Economy“ funkcijų šiame pakete yra ir „I-See“ (įskaitant „I-Cruise“), todėl jį įdiegus galima sutaupyti dar daugiau degalų.

„Heavy Duty Transport“ 

„I-Shift“ sistemą optimaliai pritaiko didelės bendrosios masės autotraukiniams (>85 t).

 „Heavy Duty Transport“ su „I-See“    
 „Heavy Duty Transport“ su „I-See“
Be visų „Heavy Duty Transport“ funkcijų, šiame pakete yra ir „I-See“ (įskaitant „I-Cruise“), todėl jį įdiegus galima sutaupyti dar daugiau degalų.

Išsamus į paketą įtrauktų funkcijų sąrašas