„Volvo FM“, ašies apkrova
Sunkiasvoris
čempionas

Daugelio ašių apkrova dabar yra viena ar keliomis tonomis didesnė. Tai suteikia galimybę priimti įvairesnių krovinių užsakymus ir efektyviau paskirstyti apkrovą.

Mažiausio aukščio važiuoklė ir tvirtesnės ašys vežėjams leidžia vežti didesnius, stambesnius ir sunkesnius krovinius. Jie taip pat leidžia lengviau neperžengti įstatymuose apibrėžtų ribų.

Žema važiuoklė ir didelė ašių apkrova – joks kitas sunkvežimis neprilygsta

Ašių ekonomiškumas

Johanas Eknanderis yra inžinierius, kuriam patinka mąstyti apie ašių konfigūracijas. Kai jis apie jas kalba, jį išduoda žibančios akys: „Ašių konfigūracijos leidžia klientui rasti optimalų sprendimą. Tokį, kuris suteiktų galimybę priimti užsakymus, kurių negali priimti jų konkurentai, ir leistų ekonomiškiau vežti dabartinius krovinius. Pasirinkus tinkamą naujų ašių konfigūraciją, vietoje dvigubos gali užtekti viengubos priekinės ašies – tai sumažintų pradinę investiciją, išlaidas degalams ir techninei priežiūrai.“

Visureigių autovežis

Dramblys ant „Volvo FM“„Volvo“ garsėja žemomis važiuoklėmis, o padidinus ašies apkrovas, sunkvežimiai tapo dar universalesni. Naujas autovežis yra puikus to pavyzdys. Jame itin žema važiuoklė suderinta su didesne priekinės ašies apkrova. O dėl žemos kabinos jis gali visiškai išnaudoti šias universaliąsias savybes, kai ant viršutinės platformos reikia pakrauti visureigius.

„Tas pats principas galioja automobiliniam kranui, kuriam reikalingas žemas anstatas ir žema platforma, kad jis galėtų gabenti aukštą krovinį, pvz., katerį“, – priduria „Volvo“ statybų segmento vadovas Jonas Odermalm.

Mažiau bereikalingų reisų

Jonas Odermalm toliau aiškina praktiškus tvirtesnių ašių privalumus. „Kartais tenka išvykti paimti konteinerio ir tik vietoje pastebėti – apkrova pasiskirsčiusi taip, kad krovinio nepavyks pakrauti neviršijant priekinės ašies apkrovos. Tokiais atvejais tenka grįžti be jokio krovinio. Dabar, kai priekinė lingių pakaba gali išlaikyti 10 tonų, tai nutiks gerokai rečiau.“

Jonas Odermalmas

Kintanti apkrova

Kita problema, kurią tvirtesnės ašys padeda išspręsti, yra kintanti ašių apkrova. Kai visas sunkvežimio krovinys yra tolygiai paskirstytas, neiškyla jokių bėdų. Tačiau, pvz., vežant į kelias paskirties vietas, kai dalis krovinio nuo galinės dalies yra nuimama, nelieka nieko, kuo būtu galima atsverti už kabinos esantį krovinį. Tokiu atveju galima lengvai perkrauti sunkvežimio su antstatu priekinę ašį arba vilkiko varančiąją ašį.

„Tvirtesnė priekinė ašis vairuotojui gali leisti lengviau pakrauti ir iškrauti krovinius laiko atžvilgiu efektyviausiu būdu. Tai taip pat padidina našumą“, – prideda Johan Eknander.

Žemesnis profilis ir didesnė apkrova

Johan Eknander nežino jokio kito sunkvežimio, kuris prilygtų naujajam „Volvo FM“ jo žemos važiuoklės ir didelės apkrovos atžvilgiu. Ir neatrodo, kad jam keltų nerimą tai, kad konkurentai galėtų pasivyti. „Atlikome daug darbų: sustiprinome ašių stebules, įtaisėme stipresnes linges ir iškėlėme naujus projektavimo kriterijus, kad susidorotume su papildomu įtempimu ir apkrova. Taip pat bendradarbiavome su tiekėjais, kad jie sukurtų didesnei apkrovai pritaikytas žemesnio profilio padangas ir ratlankius.“

Taigi kokie vežėjai galės pasinaudoti šiuo patobulinimu? „Visi – ten, kur sunkvežimis pilnai pakraunamas, „Volvo FM“ suteiks pranašumą“, – užbaigia jis.

Naršykite išsamias važiuoklių specifikacijas

6
Ašies apkrova