Antstatų įvairovė

Vilkikas, kėbulinis sunkvežimis, autocisterna, priekaba, gaisrinis automobilis, kranas arba moderniausias autovežis, tinkamas visureigiams ant viršutinės platformos vežti. Naujieji „Volvo FM“ yra sukurti, pagaminti ir paruošti specialiems pervežimams. Naujasis „Volvo FM“ dabar yra dar geriau pritaikytas tiek klientams, tiek antstatų gamintojams. Tai paspartina sunkvežimio pristatymą, kad vežėjas greičiau pradėtų uždirbti pinigus.

„Volvo FM“ gaisrų gesinimo sunkvežimis

„Tokio dalyko, kaip tipiškas „Volvo FM“, nėra“, – šūkteli gaminių planuotojas Johan Eknander. „Ir tai yra viena iš mūsų stiprybių – vien gamykloje galime pagaminti itin platų asortimentą ir pasirūpinti tokia daugybe specifinių poreikių. Jei bandytumėte įsivaizduoti visus skirtingus ašių variantus, skirtingus važiuoklių ir pakabų aukščius, kabinų dydžius ir kitus parametrus, suskaičiuotumėte daugybę galimų konfigūracijų. O naujajame „Volvo FM“ galime realizuoti daugumą iš jų.“ Nuo šiol šis asortimentas dar didesnis, ypač dėl galimybės pasirinkti naująją penkių ašių konfigūraciją 10×4.

„Volvo FM“ keltuvas

Gamykla reiškia garantiją

Vos užsakytas, sunkvežimis tampa unikalus. Tai gamyklai suteikia galimybę nuo pat pradžių optimizuoti transporto priemonę pagal jos specifikaciją. Jei pritaikymo sritis ypač išskirtinė, gamykloje važiuoklė gali būti pagaminta pagal individualius reikalavimus. Johan Eknander pabrėžia, kad tokiad galimybes turi tik „Volvo“. „Be aukštesnės kokybės ir trumpesnio užsakymo vykdymo laiko, šis universalumas reiškia, kad klientas gauna garantiją visai įrangai – visą „Volvo“ paketą. Niekas kitas to pasiūlyti negali.“

Daugybė galimų konfigūracijų

Populiarus tarp antstatų montuotojų

„Vienas iš dalykų, dėl kurių antstatų montuotojai vertina „Volvo“, yra tiesus rėmas, prasidedantis prie pat kabinos – montavimas ant išlenkto rėmo gali tapti košmaru“, – sako Johanas Eknanderis.

„Volvo FM ISO“ priekaba

Kai kurie elementarūs dalykai vis dar nėra plačiai paplitę šioje pramonėje šakoje: „Savo komponentus stengiamės patraukti nuo vietų, kurios reikalingos anstato montavimui. Visoje važiuoklėje įtaisome tinkamus tvirtinimo taškus ir paliekame vietos, kad juos būtų patogu naudoti.“ Jis tęsia: „Taip pat galime sutrumpinti užsakymo vykdymo laiką ankstyvame etape pateikdami tikslius unikalaus sunkvežimio brėžinius. Brėžinį gavęs anstatų montuotojas anstatą gali pradėti gaminti net nematęs sunkvežimio.“

„Volvo FM“ šiukšliavežis su galiniu krautuvu

Tai kiek gi to universalumo? „Galime bet kurioje pusėje sumontuoti degalų bakus, pakeisti įrankių dėžių, degalų ir „Ad Blue“ bakų vietą. Galinę rėmo dalį galima pritaikyti 50 milimetrų žingsniu, turime gerokai didesnį ratų bazių asortimentą. Visa tai ir dar daugiau pagal poreikius galima pritaikyti pačioje gamykloje“, – atsako Johan Eknander.

Paruošimas kranui montuoti

Automobiliniams kranams dažniausiai reikalinga erdvė už kabinos. Turėdami tai omenyje, sunkvežimį paruošiame taip, kad sunkesni komponentai, kurie paprastai montuojami šioje vietoje, būtų perkelti toliau. „Kad atliktų šiuos pakeitimus, anstatų montuotojui reikėtų kelių dienų – be papildomų išlaidų, klientui iškiltų grėsmė prarasti garantiją ir atitiktį teisės aktams“, – priduria Johan Eknander.

„Volvo FM“ sunkvežimis su šaldytuvu

Laidų instaliacija

Svarbi antstato integravimo dalis yra jo elektroninė įranga. Šiame naujajame „Volvo FM“ yra sąsaja, specialiai skirta anstatų montuotojui. Per ją ne tik tiekiama energija pagalbinei įrangai, sąsaja suteikia galimybę vairuotojui valdyti pagalbinę įrangą prietaisų skyde, nuotolinio valdymo pultu arba abi priemones kartu.

Johanas Eknanderis

„Tarkime pas jus yra sumontuotas aušintuvas, o temperatūra pernelyg pakyla. Tokiu atveju prietaisų skyde gali būti parodytas įspėjimas vairuotojui ir pasiūlyta temperatūrai sumažinti.“ Nuotolinio valdymo pulte yra iki penkių įvesties kanalų skirtingoms funkcijoms ir rodmenims. „Jei sumontuotas kranas, keldami ekrane galite matyti tikslų pakėlimo aukštį“, – paaiškina Johan Eknander.

Mąstykite kitaip

Pasak Johan Eknander, universalumas priklauso nuo mąstysenos – tai yra būdas problemoms spręsti. „Kaip pavyzdį paimkime prošvaisą už galinių ratų, kuri leidžia atbuline eiga arčiau privažiuoti prie rampų ir įrangos: ją padaryti tapo įmanoma, kai kažkas iš mūsų sugalvojo priešinga puse sumontuoti skersinį stabilizatorių. Arba paimkime pakabą, kuri buvo optimizuota, kad būtų galima greitai uždėti ir nuimti net žemiausius keičiamuosius kėbulus.“

Galbūt jis pasakytų, kad taip pat nėra tokio dalyko, kaip tipiškas švedas. Tačiau jei toks ir yra, juo galėtų būti ramiai kalbantis, tačiau itin guvaus proto Johan Eknander. 

Sužinokite visą informaciją apie antstatų montavimo sąsają

5
Universalumas