„Volvo FMX“

Šiuolaikiškos konstrukcijos sunkvežimis „Volvo FMX“ suprojektuotas taikant naujoviškus sprendimus ir novatoriškas ypatybes.

4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×2, 8×4 arba 8×6

D11 arba D13 (330–540 AG)
Sukurtas vairuotojams, mėgstantiems nukirsti kelią

Kai kelias užneštas purvu ar smėliu, vienintelis būdas nepakliūti į bėdą – nesustoti. Kaip tik čia sunku rasti lygių kontroliuojamai „Volvo FMX“ varančiajai priekinei ašiai. O dabar, kai ji visiškai perkurta siekiant padidinti prošvaisą ir suteikti sunkvežimiui bekelei būtiną priartėjimo kampą, rasti lygių dar sunkiau.

Sunku patikėti, kad statybų sektoriaus vadovas švariais baltais marškiniais ką tik grįžo namo iš purvo vonios Brazilijoje. Kol jis nepradeda kalbėti apie naują 8 × 6 sąranką ir perkurtą priekinę ašį.

Dažniausiai vadinamas „O, velnias!“ mygtuku

„8 × 6 sąranka tam tikrą laiką buvo siūloma, tačiau dabar ji įtraukta į mūsų standartinį pasiūlymą, todėl klientams užtikrinamas trumpesnis pristatymo laikas. Iš tikrųjų tai šeši varantieji ratai su papildoma ašimi, padidinančia ašių apkrovą. Tačiau su nauja priekine ašimi sunkvežimis tampa labai parankia transporto priemone apribotoje teritorijoje – kaip ir 6 × 6 bei 4 × 4 sunkvežimiai“, – sako Jonas Odermalmas.

Statesnės įkalnės ir gilesni grioviai

Priekinė varančioji ašis perkelta 100 mm arčiau priekio. Tai ne tik suteikia sunkvežimiui geresnį priartėjimo kampą, bet ir reiškia, kad ją galima derinti su visu važiuoklės komponentų ir variklių asortimentu. Ašis visiškai nauja – nuo krumpliastiebio iki guolių. Dėl savo dizaino ašis tampa stipresnė, aptakesnė ir užtikrina didesnę prošvaisą.

„Anksčiau žemiausia dalis buvo lygiagrečioji trauklė, tačiau dabar ji integruota už ašies sijos. Todėl dabar žemiausiu sunkvežimio tašku tapo tvirtas ašies karteris. Visiškai pakrauto sunkvežimio prošvaisa gerokai padidėjo. Pridėję dar ir naują priartėjimo kampą, gauname itin universalų sunkvežimį nelygiam reljefui“, – aiškina Jonas Odermalmas.

Mažesnės degalų sąnaudos

Nors nuolat veikianti visų ratų pavara yra įprastas statybų sunkvežimiuose diegiamas sprendimas, „Volvo“ leidžia vairuotojui pačiam ją įjungti – tada, kai reikia. Jonas Odermalmas prisimena iš tyrimo, atlikto dykumoje: „Iš tikro jos reikia tik maždaug 2–5 procentus viso laiko. Tai reiškia, kad 95 procentus laiko visų ratų pavara tik eikvoja degalus – kas kita, jei tai FMX ir vairuotojas gali pasirinkti, kada ją įjungti“.

Laisvas riedėjimas

Kai sąlygos palankios, vairuotojas prietaisų skyde esančiu jungikliu gali perjungti galinių ratų pavarą. Tai reiškia, kad galia tiesiogiai perduodama iš variklio į galinę varančiąją ašį, o kiti ratai laisvai rieda – ir sunaudoja mažiau degalų. Be to, sumažėja priekinės ašies dėvėjimasis.

„Volvo FMX“ judumas

Patekus į ekstremalią padėtį

Sunkvežimiuose su šešiais varančiaisiais ratais pirmiausia būtinas tarpašinio diferencialo blokavimo įrenginys, įstrižai blokuojantis du galinius varančiuosius ratus skersai vežimėlio. Jono Odermalmo nuomone, to pakanka daugelyje situacijų. „Jei sąlygos darosi ypač pavojingos, įjungiate priekinę varančiąją ašį. Tai padeda išsikapstyti iš daugelio situacijų – dabar galime užtikrinti geriausią judumą“.

„Be to, turime tai, kas dažniausiai vadinama „O, velnias!“ mygtuku. Paspaudus jį, užblokuojamas priekinis diferencialas – vairuoti sunkvežimį pasidaro itin sunku, tačiau jis leidžia išvažiuoti ant sausos žemės“.

Jonas Odermalmas

Įjungimas ir išjungimas

Paklaustas, kuo patrauklus toks judumas, Jonas Odermalmas ilgai negalvoja. „Leidžiame nuspręsti vairuotojui, kada reikia daugiau varančiųjų ašių. Manau, tą vertina visų rūšių transporto priemonių – 4 × 4 techninės pagalbos automobilių, skirtų kelių priežiūrai, 6 × 6 savivarčių, dirbančių prie naftos vamzdynų dykumoje, ir 8 × 6 karjerų savivarčių – vairuotojai“.

„Žinoma, ši funkcija nebūtų tokia patraukli be mūsų reputacijos dėl patvarumo ir patikimumo“ – jis priduria.

Patyrinėkite visus galimus AWD variantus

8
Judumas