Novi Volvo FH

Starostlivosť o životné prostredie sa konečne oplatí

Uvedomujeme si, že aj spoločnosť Volvo Trucks je súčasťou ekologických problémov. Veríme však, že naša spoločnosť je zároveň súčasťou riešenia. Model Volvo FE Hybrid je jednou z našich odpovedí na globálne otepľovanie. Paralelná hybridná technológia, ktorá skutočne šetrí palivo, môže znížiť emisie oxidu uhličitého až o 30 %. Dobrá správa pre životné prostredie a vašu peňaženku.


Fakty a čísla

300 000 km
20 l/100 km
Euro 5
Emisný cert. B0

Príručka na demontáž Áno
Označenie plastov a gumy Áno
Materiály
Produkcia:
- Energia (MWh)
- Voda (m3)
- Nebezp. odpad (kg)

62
211
432
Životnosť – Skleníkový efekt (ekv. CO2) 201
Odhad životnosti Áno
Certifikát ISO 14001 (výroba, rozvoj atď.) Áno


Narejen v tovarni brez izpustov CO2

Vyrobené v továrni bez produkcie CO2

Naším cieľom je dosiahnuť udržateľnosť počas celej životnosti vozidla, od montážnej linky až po recykláciu. V roku 2007 predstavila spoločnosť Volvo Trucks ako prvý výrobca nákladných vozidiel na svete továreň bez produkcie CO2. V súčasnosti prevádzkujeme niekoľko takýchto tovární a vo všetkých sa snažíme používať obnoviteľné zdroje energie ako solárnu, veternú a vodnú energiu a biomasu namiesto fosílnych palív. To znamená, že vaše Volvo FE Hybrid bolo postavené s minimálnym vplyvom emisií oxidu uhličitého na životné prostredie.

Najpomembnejša je vestna vožnja

Ochrana životného prostredia je prioritou

Čo sa týka znižovania emisií, približne 90 % dopadu na životné prostredie spôsobeného nákladným vozidlom vzniká počas jeho prevádzky. To je krutá pravda. Dobrou správou je, že spoločnosť Volvo Trucks vám môže pomôcť znížiť tento dopad. Pomoc sa týka najmä úspory paliva, takže je v tom aj finančný úžitok. Kontaktujte svojho miestneho predajcu, ktorý vám poskytne bližšie informácie. Ďalšie informácie o úspornejšej prevádzke nového Volvo FH vám poskytne váš miestny servis.

90 odstotkov vašega novega Volva FH je mogoče reciklirati

Volvo Trucks v znamení pokroku

Až 90 % vášho vozidla Volvo FE Hybrid sa dá recyklovať. Spoločnosť Volvo Trucks totiž označuje časti vozidiel pre ľahkú identifikáciu a demontáž. S cieľom zaručiť, aby sa vaše Volvo FE Hybrid, vrátane batérií, dalo recyklovať a znovu použiť, renovuje spoločnosť Volvo Trucks aj použité diely, poskytuje návody na demontáž, prevádzkuje zariadenia na demontáž a udržiava partnerstvá za účelom zberu odpadu.


Výpočet vašej stopy

Izračunajte svoj okoljski odtis

Online aplikácia Footprint Calculation spoločnosti Volvo Trucks na výpočet stopy obsahuje množstvo informácií o faktoroch vplyvu na životné prostredie počas celej životnosti vášho Volvo FE Hybrid. Tiež vám umožňuje zistiť, aký veľký dopad má vaše konkrétne nákladné vozidlo, alebo celý vozový park, na životné prostredie a umožní vám porovnávať výsledky s inými nákladnými vozidlami.