Volvo dynamické riadenie.
Dokonalá kontrola bez námahy.

Vynikajúca stabilita pri vysokých rýchlostiach. Úplné ovládanie pri nízkych rýchlostiach. Výrazní zníženie namáhania svalov.

Revolučný systém Volvo dynamické riadenie je teraz dostupný pre jednu prednú nápravu aj dvojité predné nápravy. Úplne zmení váš štýl jazdy. Vaše Volvo FH bude bez veľkej námahy sledovať vaše zámery.

Tu sú uvedené všetky fakty.

Vyskúšajte si ho sami!
Nájdite najbližšieho predajcu vozidiel Volvo a rezervujte si skúšobnú jazdu vo vozidle Volvo FH.

Použite službu vyhľadania predajcu


Stabilita pri vysokých rýchlostiach

Pri vysokých rýchlostiach:
Nedovoľte, aby vás niečo odklonilo z kurzu.

Udržiavanie priameho smeru nie je také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. V skutočnosti musíte často kompenzovať trhnutia od koľají, výmoľov a dopravného značenia. Prípadne korigovať kurz po brzdení na povrchu s nerovnomerným trením. Áno, niekedy narušia rovnomernosť jazdy aj bočné vetry.

Volvo dynamické riadenie to všetko úplne zmení. Nedržte volant tak pevne, sústreďte sa na premávku a uistite sa, že vozidlo zmení smer len keď to chcete.

Ovládanie pri nízkych rýchlostiach

Pri nízkych rýchlostiach: Riaďte jedným prstom a šetrite si chrbát.

Toto je oblasť, kde Volvo dynamické riadenie naozaj zmení váš život. A vašu budúcnosť. Nemusíte si už totiž manévrovaním vozidla pri nízkych rýchlostiach namáhať svaly. Systém Volvo dynamické riadenie vám poskytne pri riadení toľko sily, koľko budete potrebovať. Doslova budete môcť točiť volantom nákladného vozidla jedným prstom. Nedáva vám to len úplnú kontrolu nad vozidlom, ale zároveň prakticky odstraňuje namáhanie krku a pliec.

Kontrola pri cúvaní

Pri cúvaní:
Dokonalá kontrola bez namáhania.

Cúvanie s plne naloženým nákladným vozidlom je jedným z najnáročnejších aspektov tohto povolania. Hlavne ak sa musíte plne sústrediť na svoje okolie. Nie však s Volvo dynamickým riadením. S ním cúvate s dokonalou precíznosťou – a takmer bez námahy. Keď pustíte volant, automaticky sa vráti do základnej polohy, čím vás ešte viac odľahčí.

Navyše, ak potrebujete cúvať na veľkú vzdialenosť, máme tu niečo nové. Stabilita kurzu je taká dobrá, že môžete cúvať viac ako sto metrov bez vybočenia zo smeru.