Staňte sa pánom svojho času

Vlastnosti nových motorov D5 a D8 sú ideálne pre jazdu v uliciach centra alebo mestskom prostredí, takže s novým Volvo FL dodržíte plán a vodiči môžu rýchlo a efektívne rozvážať dodávky.

Volvo FL má nové motory prepracované a navrhnuté spoločnosťou Volvo. Tieto motory boli vyvinuté s rovnakou koncepciou a filozofiou ako motory v našich väčších nákladných vozidlách. Charakterizuje ich širšia a plochejšia krivka krútiaceho momentu, čo poukazuje na rýchlejší nárast výkonu už pri nízkych otáčkach. Samotná jazda preto poskytuje rýchlejšiu odozvu, vyššiu priemernú rýchlosť a lepšie jazdné vlastnosti, čo vodičom umožňuje efektívnejšie zvládať premávku v meste.

Volvo FL so štvorvalcovým motorom ponúka o 200 až 500 kg vyššiu ložnú kapacitu, čím zvyšuje efektívnosť prevádzky.
Ľahké Volvo FL

Optimalizovaná hmotnosť a efektívnosť

Štvorvalcový motor D5K je teraz dostupný pre 10-, 12-, 14- a 16-tonové verzie vozidla Volvo FL. Nákladné vozidlo preto váži o 200 až 500 kg menej než s porovnateľným šesťvalcovým motorom. Motor D5K je však s výkonom do 240 koní najlepší vo svojej triede. V kombinácii s optimalizovanou prevodovkou I-Sync ponúka výborné jazdné vlastnosti a nízku spotrebu paliva.

Širšia a plochejšia krivka krútiaceho momentu a rýchlejší nárast výkonu pre pohotovú odozvu a vynikajúce jazdné vlastnosti.

Úplne nová ponuka motorov vyvinutých spoločnosťou zahŕňa najsilnejšie riešenie v odvetví – motor D5 s výkonom 240 k.
Motor Volvo D5

Výkon v súlade s normou Euro 6 bez kompromisov

Nové vozidlo Volvo FL spĺňa všetky právne požiadavky normy Euro 6, pričom sa v porovnaní s normou 5 nezvýšila spotreba paliva, no skrátili sa servisné intervaly.

Nové vozidlo Volvo FL sa dodáva s optimalizovanou prevodovkou I-Sync.
Prevodovka I-Sync
5
Efektívnosť