Staňte sa pánom svojho času

Vlastnosti nových motorov D5 a D8 sú ideálne pre jazdu v uliciach centra alebo mestskom prostredí, takže s novým Volvo FL dodržíte plán a vodiči môžu rýchlo a efektívne rozvážať dodávky.

Volvo FL má nové motory prepracované a navrhnuté spoločnosťou Volvo. Tieto motory boli vyvinuté s rovnakou koncepciou a filozofiou ako motory v našich väčších nákladných vozidlách. Charakterizuje ich širšia a plochejšia krivka krútiaceho momentu, čo poukazuje na rýchlejší nárast výkonu už pri nízkych otáčkach. Samotná jazda preto poskytuje rýchlejšiu odozvu, vyššiu priemernú rýchlosť a lepšie jazdné vlastnosti, čo vodičom umožňuje efektívnejšie zvládať premávku v meste.

Nové 12-tonové Volvo FL so štvorvalcovým motorom ponúka 500 kg ložnej kapacity navyše a zvyšuje tak efektívnosť prevádzky.
500 kg ložnej kapacity navyše

500 kg ložnej kapacity navyše

V nadväznosti na prieskum trhov sme do 12-tonového modelu Volvo FL namontovali štvorvalcový motor. Je vybavený najvýkonnejším motorom vo svojom segmente (D5 s výkonom 240 k) a optimalizovanou prevodovkou I-Sync, no zároveň je o 500 kg ľahší ako porovnateľné vozidlo so 6-valcovým motorom. Vlastnosti tohto nového modelu poskytujú fantastickú príležitosť pre zákazníkov pôsobiacich v oblasti distribúcie, aby si vychutnali skutočné Volvo v efektívnom a kompaktnom formáte.

Širšia a plochejšia krivka krútiaceho momentu a rýchlejší nárast výkonu pre pohotovú odozvu a vynikajúce jazdné vlastnosti.

Úplne nová ponuka motorov vyvinutých spoločnosťou zahŕňa najsilnejšie riešenie v odvetví – motor D5 s výkonom 240 k.
Motor Volvo D5

Výkon v súlade s normou Euro 6 bez kompromisov

Nové vozidlo Volvo FL spĺňa všetky právne požiadavky normy Euro 6, pričom sa v porovnaní s normou 5 nezvýšila spotreba paliva, no skrátili sa servisné intervaly.

Nové vozidlo Volvo FL sa dodáva s optimalizovanou prevodovkou I-Sync.
Prevodovka I-Sync
5
Efektívnosť