Vstúpte do svojej zóny komfortu.

Vodič, ktorý sa cíti pohodlne, je dobrý vodič. Preto bola každá časť interiéru nového vozidla Volvo FM vyvinutá so zameraním na vodiča. Od vstupu až k lôžku.

Užívajte si dokonalé polohy pri jazde a všetky moderné prvky, ktoré by ste si mohli priať, a vychutnajte si pôžitok z jazdy ako v osobnom aute.

To, čo vodiči chceli – prečítajte si rozhovor s dizajnérmi kabín

Viditeľnosť Volvo FM

Kabína s výhľadom.

Dobrá viditeľnosť je nevyhnutná pri riadení v hustej premávke alebo v preplnených uliciach. U nového Volva FM je vynikajúca, pretože kabína je posadená nízko na podvozku a má veľké čelné sklo.


Elektrická sušička

Elektrická sušička.

Efektívny spôsob sušenia vašich odevov, uterákov a topánok. Zmestí sa na horné lôžko alebo stenu kabíny. Energeticky úsporná, tichá a ľahko skladovateľná.


Nový, moderný a ergonomický prístrojový panel

Nový moderný a ergonomický prístrojový panel.

Nový, jemne zaoblený prístrojový panel nemá len pôsobivý vzhľad. Je navrhnutý pre ergonomické a pohodlné miesto vodiča počas jazdy, so všetkými tlačidlami, nástrojmi a úložnými priestormi na dosah ruky.


Audiosystém

Audiosystém s mnohými možnosťami.

Audiosystém vám umožní počúvať všetko, čo len chcete. Mp3, wma alebo iTunes m4a? Z CD, USB kľúča, iPod-u alebo cez pomocný vstup? Všetko je možné. Zobraziť úplné technické parametre..


Sedadlo vodiča

Vynikajúca poloha.

Každý vodič pozná hodnotu dobrého sedadla. To, ktoré je v novom Volve FM, sa dá nastaviť o 20 cm v smere dopredu-dozadu a vertikálne o 10 cm . Navyše má novú podušku, ktorá je pohodlnejšia ako kedykoľvek predtým.


Dvere modelu Volvo FM

Lahodí oku.

Interiér Volva FM má nový dizajn. S citom sme vybrali materiály tak, aby vytvárali pokojné a zároveň atraktívne prostredie pre vodiča. Vyberte si z troch typov výbavy: robustná, dynamická a progresívna.


Úložný priestor v interiéri

Množstvo rôznych úložných priestorov.

Priestranné úložné priestory pred a pod lôžkom sú doplnené niekoľkými šikovnými priečinkami na menšie predmety. Sú tu aj dve nové vrecká na boku lôžka, slúžiace na uloženie časopisov a iných predmetov.


Tlačidlá na volante

Všetko na dosah ruky.

Tlačidlá na ovládanie tempomatu, rádia, telefónu a informačných displejov vám umožňujú pevne držať volant. S kožou, ako voliteľnou výbavou, je to pohodlný zážitok.


Osvetlenie interiéru

Zlepšené osvetlenie interiéru.

Energeticky úsporné a výkonné svetelné zdroje sa starajú o fantastické osvetlenie kabíny. Všetky sa dajú ľahko ovládať tromi naprogramovanými voľbami alebo pomocou tlmiča. Počas jazdy v tme zapnite červené osvetlenie pre zachovanie nočného výhľadu.


Elektronické riadenie klimatizácie (ECC)

ECC – elektronické riadenie klimatizácie.

Elektronické riadenie klimatizácie zaručí, že budete mať v kabíne vždy komfortnú klímu. Stačí len nastaviť si požadovanú teplotu.


Prajeme vám dobrú noc.
Neznižujte si kvalitu spánku len preto, že spíte v kabíne. Dolná posteľ je široká 70 cm, má 16-centimetrové pružiny a je dostupná v troch úrovniach tvrdosti.

Ochrana pred hlukom zvonku.
Kabíny Volvo sú známe tým, že sú dobre izolované. Nové Volvo FM nie je výnimkou. Vďaka novému odpruženiu motora teraz navyše cítite v kabíne menej vibrácií. Vaše uši sú vďaka tomu menej namáhané.

Najlepšie nastavenie volantu.
Vertikálne možno volant prispôsobiť o 90 mm a uhol volantu možno meniť v rozsahu 28 stupňov. Umožňuje vám to nájsť si dokonalú polohu pri šoférovaní. Ovláda sa pohodlne pedálom a ľahko sa skladá pri nastupovaní a vystupovaní.

Vždy čistá voda.
Nemusíte chodiť ďaleko pre čistú vodu. Vo vonkajšom priestore sa nachádza 7-litrová nádržka s kohútikom.
Elektrická parkovacia brzda.
Elektronicky riadená parkovacia brzda sa jednoducho ovláda spínačom na prístrojovom paneli. Brzda sa automaticky zapne po vytiahnutí kľúča zo zapaľovania a s pomocou systému EBS sa automaticky uvoľní pri rozjazde.

Elektronický diaľkový kľúč.
Je viac ako kľúč. Diaľkové ovládanie uzamykania dverí. Zapnite svetlá, aby ste sa bezpečne dostali do kabíny. A ak sa cítite byť ohrozený, jednoducho stlačte núdzové tlačidlo na spustenie klaksónu.

Dívajte sa na cestu.
Nový intuitívny prístrojový panel je plný špičkových prvkov. Každý z nich vám uľahčuje sústrediť sa na to, čo je podstatné. Získajte viac informácií o prístrojovom paneli.

Systém alcolock.
Alkohol nepatrí do premávky. Ale systém alcolock áno. Nechajte si ho namontovať vo výrobe do vášho Volva FM a dajte svojim zákazníkom jasne najavo, ako vážne beriete bezpečnosť na cestách.