Technické parametre kabíny nového Volvo FM

Na tejto strane nájdete:

  • Rozmery kabíny
  • Prvky kabíny

Prevziať komplexné technické údaje kabíny (PDF)


 

Rozmery kabíny

 

Denná kabína
Denná kabína (FM-DAY) s pohodlným a ergonomickým prostredím pre vodiča. Vnútorná výška je 157 cm, 114 cm v časti nad krytom motora.
Spacia kabína
Spacia kabína (FM-SLP) poskytuje pohodlný nocľah pre jednu osobu. Vnútorná výška je 157 cm, 114 cm v časti nad krytom motora.
Nízka spacia kabína
Nízka spacia kabína (FM-LSLP) so zníženou strechou umožňuje prepravu nákladu nad kabínou. Vnútorná výška je 147 cm, 104 cm v časti nad krytom motora.

Denná kabína Volvo FM, bočný pohľad Spacia kabína Volvo FM, bočný pohľad Nízka spacia kabína Volvo FM, bočný pohľad

Denná kabína Volvo FM, pohľad zhora Spacia kabína Volvo FM, pohľad zhora Nízka spacia kabína Volvo FM, pohľad zhora

Denná kabína Volvo FM, bočný pohľad zvnútra Spacia kabína Volvo FM, bočný pohľad zvnútra Nízka spacia kabína Volvo FM, bočný pohľad zvnútra

Kabína Globetrotter
Kabína Globetrotter (FM-HSLP) poskytuje pohodlný nocľah až pre dve osoby. Ponúka ďalší úložný priestor v hornej časti. Vnútorná výška je 196 cm, 153 cm v časti nad krytom motora.
Kabína Globetrotter LXL
Kabína Globetrotter LXL (FM-XHSL) poskytuje pohodlný nocľah až pre dve osoby. Ponúka ďalší úložný priestor v hornej časti. Vnútorná výška je 210 cm, 167 cm v časti nad krytom motora.

Kabína Globetrotter Volvo FM, bočný pohľad Kabína Globetrotter LXL Volvo FM, bočný pohľad

Kabína Globetrotter Volvo FM, pohľad zhora Kabína Globetrotter LXL Volvo FM, pohľad zhora

Kabína Globetrotter Volvo FM, bočný pohľad zvnútra Kabína Globetrotter LXL Volvo FM, bočný pohľad zvnútra

 

Prvky kabíny

 

Štvorbodové odpruženie kabíny
Odpruženie celej kabíny vinutými pružinami s tlmičmi alebo vzduchové odpruženie celej kabíny s automatickým ovládaním úrovne.

Prívody vzduchu
Prívod vzduchu umiestnený na ľavej strane je k dispozícii vo vysokom a nízkom variante. Predný prívod vzduchu je voliteľnou výbavou.

Farebné odtiene
V ponuke je približne 850 farieb.

Čalúnenie sedadla
Robustné Textil, textil/vinyl alebo koža
Dynamické Textil, textil/vinyl alebo koža
Progresívne Mäkký textil alebo koža
Všetky pohodlné sedadlá sú dostupné vo ventilovaných verziách.

Čalúnenie steny
Robustné Vinyl
Dynamické Textil
Progresívne Textil

Sedadlo vodiča
Tri rôzne úrovne pohodlia: Štandard, Komfort a Deluxe. Všetky úrovne sa dajú objednať s voliteľným čalúnením. Celkový rozsah nastavenia sedadla vpred a vzad je 200 mm, vertikálne 100 mm. Sedadlo vodiča je štandardne vybavené opierkou hlavy, nastaviteľným sklopným operadlom, nastavením výšky a vzdialenosti od volantu, nastaviteľnou bedrovou opierkou chrbtice a nastavením uhla sedadla.

Sedadlo spolujazdca
Dve rôzne úrovne pohodlia: Štandard a Komfort. Obidve úrovne sa dajú objednať s voliteľným čalúnením. Sedadlá spolujazdcov sú štandardne vybavené opierkami hlavy.

Lôžka
Dolné lôžko s rozmermi 70×200 cm.
16-centimetrový matrac s taštičkovými pružinami ponúka vynikajúce pohodlie. Tri stupne tvrdosti: mäkký, polotvrdý a tvrdý.
Dve možnosti ochrannej vrstvy matraca, ktorá poskytuje lepšie pohodlie pri spánku a uľahčuje upratovanie.
Rozmery horného lôžka Komfort: 70×190 cm alebo 60×190 cm.

Úložný priestor v interiéri

Priestor nad čelným sklom pozostáva z dvoch uzatvárateľných úložných priehradiek a zo štyroch ISO zásuviek. Jedna z nich je vyhradená pre tachograf. Pod posteľou v spacej kabíne a kabíne Globetrotter sa nachádzajú dva veľké úložné priestory prístupné zvonku. V spacej časti sú dva úložné priestory na časopisy a drobné predmety. Na palubnej doske sú štyri otvorené úložné priestory: malá priehradka, úložný priestor so zásuvkou DIN, veľká priehradka a držiak na fľaše.

Úložný priestor na vonkajšej časti

Úložné priestory, ku ktorým je prístup zvonka, sa nachádzajú za sedadlami spolujazdca a vodiča.

Strešné okno

Kabína je vybavená strešným oknom, ktoré sa dá otvoriť na 50 mm. Na jeho vnútornej strane je perforované tienidlo, ktoré pri otvorenom okne slúži zároveň ako sieťka proti hmyzu. Strešné okno má manuálne alebo elektrické ovládanie (voliteľná výbava).

Volant

Volant v dvoch rôznych veľkostiach – s priemerom 450 mm alebo 500 mm v závislosti od technickej špecifikácie nákladného vozidla. Výška volantu sa môže nastaviť až o 90 mm a uhol volantu možno meniť v rozsahu 28 stupňov. Volant je dostupný vo verzii s airbagom alebo bez neho. Ovládacie prvky na volante umožňujú bezpečné a komfortné ovládanie tempomatu, klaksónu, telefónu a funkcií na informačnom displeji vodiča a sekundárnom informačnom displeji.

Vykurovací systém

Výber z dvoch rôznych systémov klimatizácie, ktoré pokrývajú všetky potreby:

  • Klimatizácia s manuálnou reguláciou (MCC).
  • Klimatizácia s automatickou reguláciou teploty (ECC/ECC2).

Vykurovací systém môže byť doplnený aj nezávislým teplovzdušným a teplovodným kúrením.